Wybierz region

Wybierz miasto

  Hurtap dobry, Holiday lepszy

  Autor: Wojciech Piepiorka

  2006-04-25, Aktualizacja: 2006-04-24 16:29 źródło: Naszemiasto.pl

  Holiday Skiba Chojnice z pierwszego miejsca awansował do ćwierćfinału pucharu Polski w futsalu. Chojniczanie we własnej hali pokonali Hurtap Łęczyca i Akademię Słowa Poznań.

  Holiday Skiba Chojnice z pierwszego miejsca awansował do ćwierćfinału pucharu Polski w futsalu. Chojniczanie we własnej hali pokonali Hurtap Łęczyca i Akademię Słowa Poznań. Dość niespodziewanie do kolejnej rundy awansowali też łęczyczanie.  W odróżnieniu od meczów ligowych, w pucharze gra się 2x15 min i tylko ostatnia minuta gry jest "czysta". W turnieju wystartować miały cztery drużyny, ale nie dojechał zespół środowiskowy Helios Białystok. Grupa "chojnicka" mimo to była bardzo mocna - spotkały się w niej same zespoły pierwszoligowe. Już w pierwszym meczu beniaminek Polskiej Ligi Halowej, Hurtap Łęczyca (oparty na bazie trzecioligowego Górnika Łęczyca, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w Beach Soccerze) pokazał, że nie można go lekceważyć i pokonał dużo bardziej uznaną Akademię Słowa Poznań.
  Mimo iż w Holidayu zabrakło pięciu graczy, a Andrzej Borowski i Piotr Wicek przed turniejem zagrali mecz w barwach Wierzycy Pelplin na dużym boisku, to Holiday pewnie wywalczył awans, a formą błysnęli w szczególności Jacek Burglin, Mariusz Kaźmierczak, Krzysztof Jasiński i Artur Chrzonowski. W drużynie Holidayu zadebiutował chojniczanin, Jakub Mączkowski, a zakaz działaczy zablokował występ innego gracza Chojniczanki, Mateusza Frymarka.  1/8 finału pucharu Polski
  Hurtap Łęczyca - Akademia Słowa Poznań 6:4 (3:2)
  Holiday Skiba Chojnice - Hurtap Łęczyca 3:1 (2:1)
  Bramki dla Holidayu: Wojciech Pięta (10), Krzysztof Jasiński (19), Artur Chrzonowski (21)

  Holiday Skiba Chojnice - Akademia Słowa Poznań 4:1 (1:1)
  Bramki dla Holidayu: Mariusz Kaźmierczak (6, 27), Wojciech Pięta (20), Artur Chrzonowski (27).
  Holiday Skiba: Burglin (Sobolewski) Widzicki, Chrzonowski, Kaźmierczak, Jasiński, Wicek, Borowski, Pięta, Mączkowski.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)