Ceny paliw 2018 na Pomorzu. Na stacjach już 5 zł za litr! Ma być jeszcze drożej. Sprawdź, ile kosztuje benzyna? Ceny paliw 2018 na Pomorzu. Na stacjach już 5 zł za litr! Ma być jeszcze drożej. Sprawdź, ile kosztuje benzyna?

Ceny paliw 2018 na Pomorzu. Na stacjach już 5 zł za litr! Ma być jeszcze drożej. Sprawdź, ile kosztuje benzyna?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ceny paliw na stacjach benzynowych w ostatnich dniach rosną! Jeszcze 2 tygodnie temu przy najtańszych dystrybutorach w Trójmieście można było zatankować paliwo za 4,5 zł. Teraz cena paliwa to przynajmniej 4,8 zł, a na droższych stacjach nierzadko ponad 5 zł za litr - nawet diesla. Jest drogo, a będzie jeszcze drożej!

Zobacz wideo: Rząd planuje wprowadzić nową opłatę do paliwa


***

Czekamy na Wasze zdjęcia ze stacji paliw z cenami! Prześlijcie na adres internet@dziennikbaltycki.pl wraz z informacją, gdzie i kiedy zrobiliście zdjęcie.


***


„Piątki” na stacyjnych pylonach przy cenach diesla i benzyny 95-oktanowej dawno już nie było. Niestety będzie trzeba się do niej przyzwyczaić.

Wzrost cen paliw 2018


W zaledwie miesiąc litr benzyny i oleju napędowego zdrożał średnio o ok. 30 gr. Na najdroższych stacjach litr „95” kosztuje nawet 5,09 zł, a „98” nawet 5,4 zł.

Wzrost cen paliw 2018. Ile kosztuje 1 tys. kilometrów?


Przejechanie 1000 km kosztuje o 50-60 zł więcej niż latem ub. roku, kiedy paliwo tankowano za średnio 4,4 zł.

- Rosnące ceny ropy naftowej przełożyły się na podwyżki cen paliw w hurcie, co z kolei wobec niskich marż uzyskiwanych przez właścicieli stacji spowodowało kolejne, wyraźnie wyższe w ostatnich dniach, ceny na pylonach. Najbardziej - o 6 groszy na litrze - wzrosła średnia cena oleju napędowego, który kosztuje 4,85 zł - analizował w ub. tygodniu e-petrol.pl/Information Market SA, monitorujący rynek paliw.

O 5 groszy więcej trzeba było płacić za benzynę 98-oktanową. Jej litr wyceniany jest przeciętnie na 5,23 zł. Popularna “95” aktualnie kosztuje średnio 4,92 zł.

Podwyżki cen paliw. Dlaczego?


Swoje dorzucił prezydent USA Donald Trump, który poinformował, że wycofuje się z układu nuklearnego z Iranem, co w konsekwencji wprowadzi sankcje na ten kraj. Rynek ropy i paliw zareagował mocnym wzrostem notowań.
Cenom na krajowych stacjach nie sprzyja także osłabienie złotego. Dolar zbliżył się już do 3,60 zł, czyli poziomu z jesieni ubiegłego roku.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (30)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dość dojenia Polski!!! (gość)

POPSLSLD to zlodzieje i zdrajcy to nie ulega watpliwosci ale tymczasem Duda, Morawiecki i Kaczynski z milczacymi biskupami wyprzedaja Polske. Wlasnie oddaja kopalnie Krupinski warta 3 biliony za 1/5000 wartosci podejrzanej firmie zagranicznej. Jednoczesnie chca stawiac elektrownie atomowe na zagładę Polaków

Herr Dekan (gość) (kiwi)

A ciebie z pewnoscia tante Gercia urodzila z litosci, bo mutti akurat sluzbe miala na wiezycce w nazistowskim obozie w Auschwitz-Birkenau, jako SS-Aufseherin?

Herr Dekan (gość) (kiwi)

Ja, ja, gut! Ale niech wam, parteigenosse, wasz Goebbels kupi klawiaturę bez umlautów a z polskimi znakami diakrytycznymi, to będziecie bardziej wiarygodni!

Donald Kaczykuper (gość) (Zyzio)

Cót gosPOdarczy to był, bo ja, ryży folksdojcz zarabiałem nań harataniem w gałę i dokładałem z Brąkiem do paliw. Weźcie pod uwagę to że ja eR nie wymawiam, rerając jak każdy mischung! DOKłADAŁEM! ;)))

Zyzio (gość)

Za PO cena baryłki ropy była około 140 dolarów a litr paliwa na stacjach przekraczał 5,50 , teraz baryłka kosztuje około 75 dolarów a ceny paliwa na stacjach jak za PO !

Polak (gość)

Jak to jest Niemcy przegrały wojnę a nasi rodacy jeżdżą tam za pracą bo we własnym kraju są tłamszeni i okradani kiedy wy ludzie się obudzicie.Za taką Polskę nasi dziadkowie gineli??????

PROSTYTUCJA POLITYCZNA (gość)

Obecnie na stacjach paliw sprzedawane jest paliwo ,które zostało zakupione w m-cu lutym gdzie baryłka kosztowała 43$ ........... W cenie paliwa 53% stanowi podatek i akcyza a 47% to koszty zakupu i przerobu paliwa ,dlaczego więc mamy teraz już płacić więcej za paliwo które zostało zakupione po niższych cenach ? jeżeli ktoś się powołuje na rządy PO twierdząc że paliwo dochodziło do 6 pln. to przypominam że wtedy baryłka kosztowała 150$ i wtedy był wzrost krótkotrwały ........Powodem obecnej ceny paliw jest chęć złupienia kieszeni kierowców przed wakacjami a powoływanie się na konflikt w Zatoce Perskiej i z Iranem jest zwykłym oszustwem bo każdy kraj w tym i Polska posiada zapasy paliw na ok. pół roku właśnie dlatego by minimalizować takie zawirowania polityczne ,po za tym właśnie też dlatego Polska wybudowała terminal paliw płynnych (gazu) w Świnoujściu żeby niwelować takie ruchy cenowe a jak widzimy na stacjach gaz LPG też podrożał .....więc widać jak na dłoni co ten pisowski nierząd wyprawia na rynku paliwowym żeby mieć przed wyborami na wyborczą kiełbasę i kupowanie głosów za pieniądze co potocznie nazywa się prostytucją polityczną ...................