Chojniczanka pokonała na lodowisku Młodą Lechię 4:0

Wojciech Piepiorka
Przy piłce Michał Draszanowski z Chojniczanki
Przy piłce Michał Draszanowski z Chojniczanki Wojciech Piepiorka
Od zwycięstwa piłkarze trzecioligowej Chojniczanki Chojnice rozpoczęli gry kontrolne przed rundą wiosenną. W pierwszym tej zimy sparingu, który z racji zmarzniętego boiska przypominał taniec na lodzie, wygrali z w Gdańsku 4:0 z zespołem Lechii występującym w Młodej Ekstraklasie.

Pierwszą bramkę już w trzeciej minucie meczu strzelił Andrzej Borowski, wykorzystując zamieszanie pod polem karnym Młodej Lechii. Kolejne gole padły dopiero w końcówce meczu - między 83 a 88 minutą. Najpierw Tomasz Pestka sam pokonał gdańskiego bramkarza strzałem z 25 metrów, a potem dwa razy tak wyłożył piłkę Mateuszowi Frymarkowi, że ten musiał już tylko dopełnić formalności.

Zaplanowany na najbliższą sobotę sparing Chojniczanki z drugoligową Elaną Toruń został odwołany, bo torunianie będą w tym terminie przebywać na obozie. Ten mecz kontrolny przełożono na 27 lutego, w terminie, w którym Chojniczanka miała zagrać z Gryfem 2009 Tczew (ten sparing również odwołano). W najbliższy weekend drużyna z Chojnic rozegra test-mecz z innym rywalem lub grę wewnętrzną.

Poza powracającym z wypożyczenia z Wierzycy Pelplin Michałem Draszanowskim, w Chojniczance na razie cisza jeżeli chodzi o transfery do klubu. Działacze są bardzo tajemniczy i nie zdradzają nazwisk zawodników, z którymi negocjują. Wiadomo za to już o trzech zawodnikach, którzy odchodzą. Klubu ma sobie szukać obrońca Marcin Rąbczyk, a ze względu na pracę z gry w Chojniczance zrezygnowali pomocnik Rafał Pasiński i napastnik Rafał Lica. Obaj mają zostać wypożyczeni.