Ponad 450 kilometrów mają do pokonania rodzice dzieci z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie oraz nauczyciele tej właśnie szkoły, którzy poprzez swoją nietypową akcję chcą zebrać pieniądze na wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla niepełnosprawnych uczniów. Dzisiaj rano ta nietypowa sztafeta dotarła do Człuchowa.

Rano biegacze wyruszyli z Chojnic, gdzie nocowali. Po drodze dołączyli do nich zawodniczy Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego. Około godziny 8 sportowcy dotarli pod człuchowski ratusz.
Jesteśmy dobrze przygotowani do akcji, a dzisiaj biegło się dobrze – mówi Dominik Brosze, nauczyciel uczestniczący w akcji. - Pogoda nam sprzyja. Jest bezwietrznie. Tempo mamy odpowiednie. Przed nami jeszcze 74 kilometry. Nocleg mamy zaplanowany w Bytowie. Jutro czeka nas kolejny etap. Biegniemy dla naszych podopiecznych aby stworzyć dla nich plac relaksacyjny, miejsce gdzie dzieci mają nabierać siły do kolejnych rehabilitacji.
Koszt placu, który chcą wybiegać uczestnicy akcji to w granicach 50-70 tys. zł. Pieniądze można wpłacać między innymi za pośrednictwem strony internetowej www.zrzutka.pl. W urzędach odwiedzanych przez biegaczy były skarbonki do których można było wrzucać pieniądze. Ci, którzy nie zrobili tego do tej pory, mogą wesprzeć akcję wpłacając pieniądze na podane poniżej konto:

Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie 

83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1 

Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889 

Z dopiskiem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” 
Biegacze zakończą swoją akcję w Tczewie, gdzie dotrą 23 marca. Wcześniej odwiedzą jeszcze m.in. Lębork, Wejherowo, Puck, Kartuzy i Kościerzynę

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!