We wtorkowy poranek przebiegnie z Chojnic przez Człuchów sztafetowy bieg charytatywny, w którym biorą udział pracownicy oraz rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Celem tej nietypowej akcji jest zbiórka pieniędzy na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla podopiecznych placówki w Tczewie.

Pracownicy oraz rodzice postanowili zjednoczyć siły i biec wspólnie po Kociewiu i Kaszubach dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Będą przemierzać setki kilometrów dla tych, którzy często w swoim życiu nie będą w stanie uczynić samodzielnego kroku. Podążając za ich potrzebami do godnego życia, chcą "wybiegać" dla nich "Zieloną Strefę Relaksu" – miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku.

„Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” to sztafetowy bieg charytatywny, który odbędzie się w dniach 19-23 marca 2018 roku po Kociewiu i Kaszubach. Cała akcja trwa od października 2017, kiedy pomysł po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, do końca kwietnia 2018.

Bieg potrwa 5 dni, podczas których pięciu amatorów biegania będzie codziennie sztafetowo przemierzać drogi Kociewia i Kaszub. Trasa wiedzie przez miasta powiatowe województwa pomorskiego: Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Kościerzyna. Start oraz meta będą znajdowały się w Tczewie, skąd 19 marca o godzinie 7:00 biegacze wyruszą i gdzie zakończą swoje zmagania 23 marca w godzinach popołudniowych. Cała trasa do pokonania to ponad 452 km.

Na drugim etapie sztafety, uczestnicy przebiegną z Chojnic przez Człuchów do Bytowa.
Start w Chojnicach o godz. 7.00 - w Człuchowie sztafeta będzie około godziny 8.15 pod Urzędem miasta (20 minutowy postój) - na trasie Chojnice - Człuchów w miejscowości Rychnowy na uczestników sztafety będą czekać biegacze z miasta Człuchów i okolic którzy będą towarzyszyć im w biegu pod Urząd a później pobiegną - odprowadzając biegaczy poza miasto w kierunku Bytowa.

Od 13 marca w budynku Urzędu Miejskiego umieszczona jest skarbonka akcji „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”, do której będzie można dołożyć parę złotych, aby wesprzeć tę niecodzienną inicjatywę. W poniedziałek skarbonka stanie w Szkole Podstawowej nr 1 w budynku przy ul. Szkolnej. Skarbonka pozostanie w Człuchowie do momentu wizyty biegaczy, czyli do 20 marca, do godziny 8:40.

Harmonogram akcji:
1 dzień biegu - 19 marca 
Start o 7:00 z Tczewa z ZPS - Starogard Gdański 9:15  - Chojnice 17:15 
2 dzień biegu 20 marca
Start Chojnice 7:00 - Człuchów 8:15 - Bytów - 15:30
3 dzień biegu 21 marca
Start Bytów 7:00 - Lębork 12:30 - Wejherowo 16:10
4 dzień biegu 22 marca
Start Wejherowo 7:00 - Puck 9:10 - Kartuzy 15:30
5 dzień biegu 23 marca
Start Kartuzy 7:00 - Kościerzyna 10:00 - Tczew 16:30


Organizatorem biegu jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Tczewie.

To nie jedyna możliwość wsparcia akcji, pieniądze można również przekazać poprzez wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie

83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1

Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889

Z dopiskiem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”


ZOBACZ: Słynne modelki i rzecznik Kremla wzięli udział w charytatywnym biegu fundacji Natalii Wodianowej. Naomi Campbell: Nigdy w życiu nie biegałamWiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!