Znamy już szczegóły inwestycji na zbiegu ulic Koszalińskiej i Jana Pawła II. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o planach budowy na działkach, kupionych kilka lat temu przez firmę Nalepa Capital Trust, restauracji Mc Donald, stacji paliw i marketu. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w maju, najpóźniej w pierwszej połowie czerwca.

Znamy już szczegóły inwestycji na zbiegu ulic Koszalińskiej i Jana Pawła II. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o planach budowy na działkach, kupionych kilka lat temu przez firmę Nalepa Capital Trust, restauracji Mc Donald's, stacji paliw i marketu. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w maju, najpóźniej w pierwszej połowie czerwca.

Najpierw powstać ma restauracja z całym zapleczem i placem zabaw dla dzieci – zgodnym z najnowszym standardem restauracji oraz cała infrastruktura drogowa.
- To, z czym ruszamy dzisiaj to budowa restauracji, infrastruktura drogowa – czyli zjazdy, drogi wewnętrzne i cała infrastruktura podziemna, która ma obsługiwać nieruchomości – informuje Tomasz Nalepa, prezes prezes zarządu Nalepa Capital Trust sp. z o.o.

Na środowym spotkaniu w ratuszu Nalepa wraz z koordynatorem projektu Bartłomiejem Bilem, wyjaśniali jak przebiegać ma inwestycja i odpowiadali na pytania radnych. Podpisane zostało też porozumienie o użyczeniu drogi gminnej, którą inwestor ma częściowo przebudować na potrzeby dojazdu do nowego obiektu.

- Wspólnie ze starostwem wykonaliśmy odcinek drogi przy domu dziecka – dojazd do ogródków działkowych. Teraz wykonanie drogi od strony ul. Koszalińskiej zostało podzielone na etapy. Z czego po stronie miasta jest do wykonania około jednej trzeciej, większa część należy do pana Nalepy – mówi burmistrz Ryszard Szybajło. - Miast na tym zyska, bo firma inwestuje na gruncie miejskim. My użyczamy drogi na ten czas, potem przejmiemy ją z powrotem.

Restauracja to początek. W dalszej kolejności budowana ma być stacja paliw i obiekt handlowy. Jakie? Tego inwestor jeszcze zdradzać nie chce.
- Na narożnej działce planujemy zrealizować stację paliw. Nie chcemy wchodzić w konkurencję z lokalnymi przedsiębiorcami, w związku z czym chcemy żeby była to marka, której jeszcze nie ma w Człuchowie. Na końcu powstać ma obiekt handlowo-usługowy, który może być otwarciem dla innych inwestycji wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Co konkretnie? Trwają rozmowy. Ze względu na poufność, dopóki nie mamy pozwolenia na budowę i nie pokażą się elewacje, nie chcemy tego zdradzać – mówi inwestor.

Koszt całości inwestycji szacowany jest na około 20 milionów złotych. Pierwszy etap powinien zakończyć się przed końcem tego roku. Dla człuchowian najtrudniejsze mogą być pierwsze miesiące. Na trasie latem i tak tworzą się ogromne korki. Teraz dojdzie do tego przebudowa drogi.

- Tymczasowa organizacja ruchu jest dopiero w uzgodnieniach w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jeśli chodzi o przyłącza, to będą to przewierty sterowane, więc większych problemów nie powinno być - 1-2 dniowe utrudnienia. W kwestii samych zjazdów trwają jeszcze uzgodnienia z GDDKiA - mówi Bartłomiej Bil.

- Ze swojej strony będziemy robić wszystko w jak najmniej „inwazyjny” sposób. Szybkość wejścia na plac budowy jest też spowodowana tym, że chcemy przed końcem roku szkolnego wykonać jak najwięcej zewnętrznych układów drogowych, żeby utrudnienia dla mieszkańców, jak i jadących na d morze były jak najmniejsze - zapewnia prezes Nalepa. - Ale zawsze kiedy chce się coś zrobić utrudnienia muszą powstać...

Dobrą wiadomością na pewno będą nowe parkingi – już w pierwszym etapie inwestycji ma ich powstać około 66, w tym 30 przy drodze 25, w sumie ma być około 100 miejsc parkingowych.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

retka (gość)

Czy jest planista w tym mieście który planuje 50, 100 lat do przodu? Już teraz ta "pseudoobwodnica" jest zakorkowana i to nie w godzinach szczytu... A co dopiero kiedy powstanie Mac na miarę naszych możliwości.

iiiiiiiiiiiiiha (gość)

"Fabryka grubasów", będzie miała obok, publiczną spalarnię kalorii po promocyjnej cenie. Tylko że lemingi wracające znad Morza nie będą miały czasu w tym wyścigu szczurów. Szybko, szybko i do telewizora z chipsami :)

kosmopolici są przeszczęśliwi cmokać będą przez lata (gość)

Wreszcie. Już mam dosyć zdrowego jedzenia mojej babci. Wreszcie jakaś nowoczesna forma tablicy Mendelejewa na plastikowym talerzu opakowana w ładny papierek w naszym "zapyziałym Człuchówku. Zawiało i zapachniało Szanghajem. Mam nadzieję że Park Luizy będzie wolny od śmieci z drive and thru jak to ma miejsce w okolicach Chojnic. Każda sieć fast foodów powinna odpowiadać za kulturę swojej klienteli i sprzątać okoliczne lasy lub też za to płacić li też ją uszlachetniać i ukulturniać.