Grażyna Radziemska i Krystyna Łuczycka zaprosiły do udziału w dzisiejszej manifestacji już podczas ostatnich Walentynek Grażyna Radziemska i Krystyna Łuczycka zaprosiły do udziału w dzisiejszej manifestacji już podczas ostatnich Walentynek

Grażyna Radziemska i Krystyna Łuczycka zaprosiły do udziału w dzisiejszej manifestacji już podczas ostatnich Walentynek (© Józef Szymanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na happening z okazji Dnia Kobiet zapraszają dziś członkinie Sabatu Człuchowskich Szefowych. O godzinie 12.00 na rynkach w Człuchowie i Chojnicach odbędą się manifestacje pań dla pań, ale nie tylko.

Dzisiejszy Dzień Kobiet w Człuchowie będzie miał niecodzienny przebieg. Z inicjatywą zorganizowania nietypowego happeningu wyszedł człuchowsko - chojnicki Sabat Szefowych. Zrzeszone w nim panie zamierzają włączyć się w ogólnopolską kampanię społeczną "Nazywam się miliard". Jej istotą jest okazanie solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Happening odbędzie się na rynku w samo południe pod hasłem "Zamiast kwiatka rozdajemy rajskie jabłka".

- To taka akcja kobiet dla kobiet, ale nie tylko. Chcemy w ten sposób zaprotestować przeciwko przemocy w ogóle – mówi Krystyna Łuczycka z „Sabatu”. - Zamiast kwiatka rozdawane będą rajskie jabłka wraz z dewizą Zbigniewa Herberta z Pana Cogito. Zapraszamy w tym czasie na rynek wszystkich, którzy chcą zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet i w ogóle.

W Indiach masowe "taneczne demonstracje", głównie z udziałem kobiet i dzieci, nabrały szczególnej wymowy po śmierci młodej dziewczyny, która w grudniu zmarła wskutek zbiorowego gwałtu, którego dokonano na niej w autobusie.
Akcja "One Billion Rising", zorganizowana w Polsce pod hasłem "Nazywam się Miliard", ma budzić na świecie poczucie jedności ludzi w walce z przemocą wobec słabszych i bezbronnych.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

koniec świat mediów gwarantowany (gość)

Grom z jasnego nieba uderza w Watykan. Brzoza smoleńska ma 666cm. Sabat jak biblijny szatan nazywa się "milion". Jeszcze Krzyż na niebie i w Człuchowie będzie pozamiatane.

Nes (gość) (nie uwłaczając inicjatywie)

Od 3-4 tygodni policja usilnie szuka autora ulotki. Dwoi się i troi. I nic dziwnego, skoro w radzie miasta jest az 3 (4?) policjantów, w tym komendant i jego vice. A w sytuacji, gdy były mąż notorycznie szaleje i robi melinę w podzielonym domie - "nic nie mogą zrobić", bo nie ma "oficjalnego pisma".

nie uwłaczając inicjatywie (gość)

Proponuję szanownym paniom udać się na lokalne komisariaty i prokuratury. Porozmawiać z funkcjonariuszami w terenie jakie skuteczne środki zapobiegawcze są stosowane w stosunku do kata, a jakie ochronne do ofiary. Fikcja, a w szczególności gdy katem jest osoba wysoko usytuowana w hierarchii "człekokształtnych" oprawców. Mocne słowa? g..o prawda. Wyobraźcie sobie swoich przełożonych i waszą reakcję na chęć ich ukarania za znęcanie się nad swoimi kobietami. Znając życie, buzia na kłódkę i do przodu. A tu trzeba mieć odwagę cywilną nie tylko na scenie. Prawda? Mało to ludzie gadali w kolejce jak było?: "pani mąż (przepraszam partner) się uspokoi, dojdzie do siebie i wszystko będzie dobrze, jak nie, to proszę jeszcze raz zadzwonić". Rozwiązywanie tej patologii powinno się zaczynać już na poziomie pierwotnym czyli braku pracy, braku perspektyw, braku równych szans w dostępie do "wolnych zawodów", alkoholizmie, narkomanii. Być przy korycie i zarazem podnosić głos przeciwko swojemu nieróbstwu w gestii wykluczenia, zakrawa na populistyczną hipokryzję. Jeżeli wasz głos usłyszy zwykły posterunkowy lub urzędnik niższego szczebla i weźmie do serca jakiekolwiek wypowiedziane słowa w tej gestii, wtedy można przyznać wam palmę pierwszeństwa w walce z przemocą. Jednak dopóki nie zaczniecie działać w realu, zamiast teatrzyku medialnego na scenie, dopóty nic się nie zmieni w tej materii, poza wymuszonym pijarem na zamówienie. Ale co tam kręcimy tyłkiem siaba laba da...

Valv (gość)

Było już 3 mieszkańców broniących istenienia straży miejskiej, są 2 osoby protestujące przeciw przemocy. Pamiętajmy tez o 3 osobach będących "za" trasami narciarskimi na ścieżkach rowerowych i jesteśmy w domu wariatów.

obserwator (gość)

A czy ta manifestacja będzie też przeciwko niektórym pracodawcą(-czynią), którzy(-e) niejednokrotnie wykorzystują swoich pracowników do pracy za małe pieniądze i na dodatek niszczą psychicznie ???? ( jak to widać na rynku pracy , większość pracodawców w rejonie chojnickim czy człuchowskim zatrudnia pracowników za najniższe krajowe!!! czyżby obowiązywała tu jakaś cicha zmowa pracodawców ???

syndrom modliszki (gość)

Drogie Panie. Z okazji Waszego święta, życzę Wam powrotu do natury, do źródła Waszej kobiecości i Waszej potęgi względem mężczyzny. Jazda na traktorach nie wyszła (do dziś pewnie bolą kręgosłupy), adoracja mężczyzn się kończy (bo jak tu kochać kobietę z marszrutą). Została Wam jedynie miłość do samych siebie - o to Wam chodziło? Czy o to by utrzymać się na "mietle". Z wyrazami szacunku i podziwu. Wasz "samiec", co woli przytulic prawdziwą kobietę a nie lalkę dmuchaną na festynie kobiecości.