Prawie 1500 herbów miast i regionów, na pinach i szpilkach, będzie można zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Dziś (30 marca) o godz. 17 zostanie tu otwarta wystawa zbiorów Piotra Furtaka, redaktora "Dziennika Człuchowskiego" i kolekcjonera.

Herbowe piny i szpilki to znaczki, które najczęściej w klapach marynarek noszą samorządowcy lub działacze społeczni. W ten sposób osoby te identyfikują się z miastem lub regionem, z którego pochodzą.

- Zbieranie takich przedmiotów rozpocząłem kilka lat temu, zupełnie przez przypadek - mówi Piotr Furtak. - W Lęborku otrzymałem pierwszy taki pin. Potem podczas wizyty w Damnicy, wręczono mi na pamiątkę kolejny... i wtedy pojawił się pomysł, że można to kolekcjonować - dodaje.

Dzisiaj zbiór człuchowianina jest jednym z największych w regionie. W kolekcji znajdują się herby większości miast, gmin, powiatów i województw.

Otwarcie wystawy zbiorów Piotra Furtaka odbędzie się 30 marca (czwartek) o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Słowo wstępne wygłosi znany człuchowski heraldyk - Tadeusz Matwijewicz.

Hobby

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

znam cie (gość)

szacun za cierpliwość w zbieraniu, dziś już mało kto coś kolekcjonuje
gratulacje Piotrze