Sierżant Artur Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku już po raz trzeci wygrał Ćwierćmaraton Komandosa "Czarno to widzę" odbywający się w okolicach Czarnego. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Gock z Centrum Szkolenia Łączności w Zegrzu.

Ćwierćmaraton komandosa to specyficzny bieg. Uczestnicy startują bowiem w ciężkich, wojskowych butach a na sobie muszą mieć plecaki o wadze minimum 10 kilogramów. Trasa wiedzie w dużej mierze leśnymi drogami, które są zaśnieżone i biegnie się po nich bardzo ciężko. Dystans miał wynosić około 10,8 km, według uczestników był jednak dłuższy i mierzył około 11,5 km.


- Biegło się super - komentowała tuż po biegu Anna Gock. - Trasa była wymagająca, było trochę ślisko, ale uczucie po biegu jest bardzo przyjemne.
Pani Anna po raz pierwszy biegała z obciążeniem. Na co dzień trenuje bieganie bez plecaka.
- Jest ciężko - przyznaje zwyciężczyni wśród kobiet. - Plecak waży 10 kilogramów, ja sama raptem 50 kilogramów. Bieg był jednak fajny, podoba mi się atmosfera i na pewno będę tu wracać.


Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!