Do zalet mieszkań z antresolami należy ich ponadprzeciętna wysokość, która powoduje, że kubatura wnętrza przy tym samym metrażu jest większa, zatem i samo wnętrze w odbiorze wydaje się bardziej przestronne. Jednak na antresolę trzeba mieć pomysł: takie wnętrza stanowią wyzwanie zarówno dla kupujących jak i dla architektów wnętrz.


Jednym z problemów, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć przy tworzeniu aranżacji takie przestrzeni, są schody. W zależności od konstrukcji i stylistyki - zajmują mniej lub więcej miejsca.

W tym drugim przypadkiem mamy do czynienia, gdy zdecydujemy się na wygodne schody - z szerokimi i niezbyt wysokimi stopniami. Wówczas od początku trzeba myśleć, jak z pożytkiem zagospodarować kilka metrów kwadratowych pomieszczenia (o zmiennej wysokości).

W przypadku, gdy ciąg schodów jest usytuowane przy ścianie pokoju lub holu do najczęściej wybieranych rozwiązań należy umieszczenie pod nimi zabudowy - szaf, szafek, szuflad i schowków - do przechowywania ubrań, obuwia. Równie często jest to po prostu duża szafa gospodarcza, przeznaczona do przechowywania nie tylko domowego wyposażenia, jak odkurzacz, drabinka, deska do prasowania, drobnego sprzętu AGD, ale również sprzętu sportowego, używanego przez członków rodziny, toreb i walizek. Równie popularnym rozwiązaniem jest przeznaczenie tej przestrzeni na usytuowanie w niej regałów na książki (czasami również z małym biurkiem do pracy w sąsiedztwie) Warto zwrócić uwagę na pomysł wykorzystania do ich przechowywania schodów ażurowych, umieszczonych pośrodku salonu. Drewniane stopnie - kasetony stanowią jednocześnie półki na książki.

Wśród innych ciekawych pomysłów można odnotować umieszczenie na ścianie pod schodami wieszaków... na rowery, wykorzystanie tego miejsca na zaaranżowanie domowej pralni, osłoniętej składanymi drzwiami lub zasłonką. To przedsięwzięcie trzeba zaplanować i wziąć pod uwagę już na etapie budowy domu czy mieszkania, bowiem takie rozwiązanie wymaga pod schody doprowadzenia wody i kanalizacji. Często jest to zresztą przewidziane już w standardowym projekcie, bowiem przestrzeń pod schodami często bywa wykorzystywana jako miejsce na toaletę lub nawet niewielką łazienkę dla gości.


Dom

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!