Ostatnią konferencję prasową burmistrz miasta Arseniusz Finster poprowadził w Parku 1000-lecia. Obecni na niej byli dyrektor Wydziału Budowlano-Inwestycyjnego Jacek Domozych, ogrodnik miejski Waldemar Spichalski oraz architekt Zdzisław Kufel.

Na konferencji przedstawione zostały rozwiązania dla zagadnień najbardziej dyskusyjnych jak palenie tytoniu, odpoczynek na kocach i łowienie ryb. Na terenie Parku 1000-lecia będzie 20 miejsc (2 ławki), przy których palenie będzie dozwolone. Przy siedziskach tych znajdować się będą popielniczki ze specjalnym wkładem, aby nie zanieczyszczać zieleniaka.

Osoby lubiące łowić ryby także będą miały miejsce dla siebie na jednej ze skarp. Wszystko po to, aby było bezpiecznie i dogodnie nie tylko dla wędkarzy, ale i pozostałych mieszkańców.

Chojniczanie chcą również odpoczywać na kocach. Jednym z miejsc przeznaczonych na ten cel jest obszar, gdzie miał powstać amfiteatr. Przed głównym wejściem do ogrodu botanicznego umieszczona zostanie tablica informacyjna i niebawem ogłoszony przetarg na prowadzenie działalności gospodarczej. Pojawią się także małe punkty gastronomiczne.

Zobacz także: Test Wiedzy o Chojnicach: Sprawdzili swoją wiedzę na temat miasta [ZDJĘCIA]

Podczas przejścia przez Park 1000-lecia pokazano i omówiono ścieżkę astronomiczną, ogród botaniczny, altany, punkty poboru energii, urządzenia natleniające wodę i nawodnienia ogrodu botanicznego. Przy tzw. zejściach z parku zamontowano „sierżanty” i ułożono kamienie, aby utrudnić wjazd samochodom. Atrakcją w parku jest także audytorium, w którym będą mogły odbywać się zajęcia lekcyjne np. z biologii i fizyki. Jest pomysł, aby zamieścić w nim telebim, na którym puszczane będą edukacyjne panele tematyczne. Ciekawostką w parku jest także „Ławka Juliana Rydzkowskiego”.

Jak zaznaczył Jacek Domozych, miasto jest otwarte na wszelkie uwagi i propozycje od mieszkańców, bo to dla nich ten park jest urządzany.

tekst: Irmina Łysakowska

Źródło: www.miastochojnice.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!