Kiedy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, jest dla nas niewidoczny Kiedy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, jest dla nas niewidoczny

Kiedy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, jest dla nas niewidoczny. Wtedy mówimy, że jest w nowiu. Przed nami nów już w poniedziałek 16 kwietnia. (© Fot. Pixabay)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nów Księżyca 16.04.2018 roku. Już teraz jesteście senni mimo słońca za oknem? W ten weekend jest to bardzo uzasadnione, ponieważ zbliża się silny nów Księżyca, który nastąpi w poniedziałek (16 kwietnia 2018 roku). Ten nów może mocno wpłynąć na ludzi i ich zachowanie.

Kiedy Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią, jest dla nas niewidoczny. Wtedy mówimy, że jest w nowiu. Przed nami nów już w poniedziałek 16 kwietnia.


Nów Księżyca - dobry czas na oczyszczanie


- Nów działa na człowieka silniej niż pełnia - opowiada numerolożka Grażyna Podhorska. - Ma wpływ na energetykę naszego ciała, na ciśnienie krwi. Bardzo dobre są w tym czasie kuracje ziołowe, a krótkie głodówki mocniej oczyszczają. Z drugiej strony przed nowiem i w samym nowiu łatwiej reagujemy emocjonalnie i szybciej łapiemy infekcje. Możemy czuć się słabsi, senni, zmęczeni mocniej niż zwykle. I to zupełnie normalne.

W nowiu Księżyca warto się zatrzymać


Zamykamy się w sobie, żeby pewne sprawy przemyśleć, poobserwować, ale na ile jest to możliwe, lepiej jeszcze teraz nie działać i nie podejmować ważnych decyzji. Teraz przyda nam się moment wyciszenia, skupienia, kontaktu z naturą. Na chwilę się zatrzymujemy, między tym, co odchodzi, a tym, co przychodzi. To moment ciszy przed dużym skokiem do przodu, kiedy ekstremalnie się odradzamy. Tuż po nowiu nasze ciało ma większą szansę podjąć działanie, łatwiej goją się rany, lepiej działa mikroflora jelit. Jesteśmy bardziej konsekwentni i nastawieni na samorealizację.

Nów Księżyca w Baranie - zapisuj teraz pomysły, a potem działaj!


Nów w Baranie (bo taki nów nas czeka), mimo zamknięcia w sobie, może być ognisty, dynamiczny, pokazywać nam słabe punkty, co nie będzie dla nas komfortowe, ale na pewno bardzo potrzebne. Dobrze nas przygotuje do tego, co zadzieje się tuż po nowiu, bo wtedy możemy startować z nowymi pomysłami i krok po kroku je realizować.

Turystyka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!