Porażka z Lechią nie popsuła jubileuszu

Wojciech Piepiorka
O jedną bramkę piłkarze Lechii Gdańsk okazali się lepsi od lidera trzeciej ligi, Chojniczanki. Wczorajsze spotkanie było głównym punktem obchodów 80-lecia chojnickiego klubu. Obejrzało je ponad 2 tys. chojniczan.

Lechia prowadziła 2:0 po golach Tomasza Dawidowskiego w 20 i Pawła Nowaka w 26 min. Pierwszy wykorzystał rzut karny po faulu na Pawle Buzale, drugi zamienił na gola podanie Marcina Kaczmarka. Kilka minut przed przerwą kontaktowego gola dla Chojniczanki strzelił Tomasz Pestka, a krótko po zmianie stron ten sam piłkarz wyrównał. Pomocnik, który przed sezonem 2009/10 był testowany przez Lechię, miał szansę strzelić trzecią bramkę, ale w 52 min trafił w poprzeczkę. Zwycięskie-go gola dla gdańszczan strzelił w 68 min głową Marko Bajić.
Cały mecz w Lechii zagrał grecki obrońca Dimitrios Skliopidis, a po przerwie na boisko wszedł także pomocnik Aleksis Konstantinidis.
- Byli i już ich nie ma. To był układ partnerski, że zagrają w meczu. W ogóle nie byli brani pod uwagę - powiedział Tomasz Kafarski, trener Lechii.
- Bardzo wysoki poziom na trybunach, bardzo niski na boisku - skomentował mecz Kafar-ski. - Zaprezentowaliśmy formę wakacyjną. Taka postawa nie byłaby do przyjęcia w meczach o stawkę. A Chojniczanka? To na pewno ciekawy zespół. Mam nadzieję, że awansuje do drugiej ligi i długo tam pogra, bo jest dla kogo.
Lechia ma już wolne, a Choj-niczankę czeka walka o awans. Lider trzeciej ligi z Chojnic w środę gra u siebie mecz ligowy z Błękitnymi Stargard Szczeciński (godz. 17). By utrzymać pięciopunktową przewagę nad dru-gą w tabeli Regą Trzebiatów, Chojniczanka musi wygrać.
Mecz zagrali wczoraj też oldboje Chojniczanki i Lechii. Ci drudzy wygrali 7:1. Bramki dla biało-zielonych strzelili Janusz Duda 2, Marek Wasicki 2, Rafał Woźniak, Janusz Wydrowski oraz Janusz Melaniuk, a dla gospodarzy - Czesław Adamczyk.

Chojniczanka Chojnice - Lechia Gdańsk 2:3 (1:2)
Bramki: Tomasz Pestka (39, 50) oraz Tomasz Dawidowski (20-k), Paweł Nowak (26), Marko Bajić (68).
Chojniczanka: Szafrański (46. Chudy cz.k. 80) - Buława (61. Frymark), Kowalczyk, Trzebiński, Steinborn (46. Megger) - Pestka (66. Chudziński), Ziemak, Atanacković, Fabich (56. Ostrowski) - Kaszczyszyn (66. Borowski), Marciniak (75. Niewęgłowski).
Lechia: Kapsa - Skliopidis, Bąk, Wołąkiewicz, Kaczmarek (46. Mysona) - Nowak (46. Konstantinidis), Surma (46. Bajić), Pietrowski (46. Piątek) - Buzała (46. Zabłocki), Wiśniewski, Dawidowski (46. Rogalski).