Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (© Archiwum NM /AS)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nawet pięć tysięcy złotych brutto mogą dostać bezrobotni z Chojnic, którzy nie potrafią tam znaleźć pracy, a zechcą przenieść się w inne miejsce. Takie jest jedno z założeń pilotażowego programu Ministerstwa Pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach został wskazany jako jedyny na Pomorzu, który ma testować program. W akcji może wziąć udział 140 mieszkańców Chojnic, którzy nie ukończyli 30 roku życia i są bez etatu.

Ministerstwo daje do ręki konkretną pomoc:

• bony szkoleniowe,
• stażowe,
• dodatki na kształcenie,
• dotację na zasiedlenie.

Realizacja pilotażowego programu zwalczania bezrobocia wśród młodych osób rozpoczęła się w 23 powiatach. Jeśli akcja okaże się sukcesem, obejmie całą Polskę.

Warunkiem otrzymania bonu na zasiedlenie jest znalezienie pracy nie bliżej niż 80 kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania. W przypadku mieszkańców Chojnic, w grę może wchodzić na przykład Trójmiasto.

Pilotażową akcją Ministerstwa Pracy objęto mieszkańców powiatów o największym bezrobociu. Na Pomorzu najgorzej jest pod tym względem w Chojnicach, Starogardzie Gdańskim i Bytowie.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nederlanden (gość)

Jedną szansą dla bezrobotnych jest Janusz Korwin Mikke. Stowarzyszenie KoLiber Chojnice zaprasza w piątek 6 lipca o godz. 16 do Herbaciarni „Kredenz” przy ul. 31 Stycznia 20 (nieopodal Bramy Człuchowskiej) na spotkanie z prezesem Kongresu Nowej Prawicy Januszem Korwinem-Mikke.