Prognoza pogody na 3.05. 2018 roku. Burze w województwie pomorskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia! Prognoza pogody na 3.05. 2018 roku. Burze w województwie pomorskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia!

Prognoza pogody na 3.05. 2018 roku. Burze w województwie pomorskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia! (© Archiwum PPG)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gwałtowne burze mają przejść 3 maja 2018 roku nad województwem pomorskim. Najgorzej może być w powiatach wschodnich. IMGW wprowadziło ostrzeżenie 2 stopnia. Zobaczcie szczegółową prognozę pogody na 3.05.2018 r.

Prognoza pogody na czwartek 3.05.2018. Gwałtowne burze w województwie pomorskimW dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 20 mm, w powiatach wschodnich lokalnie do 40 mm. Największa intensywność burz wystąpi w godzinach popołudniowych, zwłaszcza w powiatach wschodnich.

Temperatura maksymalna od 19°C na zachodzie województwa do 23°C na wschodzie, nad samym morzem około 14°C. Wiatr do południa słaby, południowo-wschodni, później słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h, możliwe pojedyncze porywy do 100 km/h.

Prognoza pogody na noc z 3/4 maja 2018


W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, zanikające przelotne opady deszczu i lokalnie burze, zwłaszcza w powiatach wschodnich. Później zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Gwałtowne burze na Pomorzu 3.05.2018 r.


W czwartek rano na Pomorzu występowały liczne burze. Towarzyszyły im opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 15 mm, miejscami do około 25 mm. Do 8:30 nie zanotowano znacznych porywów wiatru, ale pojedyncze porywy mogą osiągać do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. Burze w godzinach rannych będą stopniowo zanikać, po południu ponowny wzrost aktywności burz.

IMGW prognozuje wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie opady gradu. Największe ryzyko wystąpienia silnych burz w powiatach wschodnich, w godzinach popołudniowych.

Pogoda

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!