Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bytowie. Najpierw święcenie, później parada

Pasjonaci motocykli z Bytowa po raz szósty organizują w sobotę uroczyste rozpoczęcie sezonu motocyklowego, które zainauguruje nabożeństwo z poświęceniem jednośladów przed kościołem św. Katarzyny w Bytowie. Kolejnym punktem planu jest parada.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bytowie
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

To już szósta edycja rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Bytowie (© Marcin Pacyno)

Uroczystość kościelna rozpoczyna się o godz. 12.00 na placu kardynała Wyszyńskiego, ale zbiórkę zaplanowano godzinę wcześniej. Po nabożeństwie przy zamku odbędzie się rodzinny piknik z grochówką i kiełbaskami za darmo. Zgromadzonym chwile umili DJ.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bytowie ma zgromadzić ponad 1000 motocykli. Taka ilość pozwoli pobić rekord z ubiegłego roku.

- Do zamku dojedziemy paradą ulicami Bytowa - mówi Michał Korobowicz, organizator rozpoczęcia sezonu.Zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznej edycji rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Bytowie

38-letni Korobowicz jest pomysłodawcą tej imprezy i z roku na rok jego inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Nie jest związany z żadnym klubem motocyklowym. Nieustannie podkreśla też, że celem uroczystego rozpoczęcia sezonu jest zachowanie rodzinnego charakteru tej imprezy. Dlatego też na nabożeństwo, na paradę i piknik przed zamkiem zaprasza całe rodziny.

- Jesteśmy grupą pasjonatów i zależy nam na tym aby wszyscy motocykliści trzymali się razem. Warto jednak zaznaczyć, że rozpoczęcie sezonu nie jest dla samych motocyklistów. Bardzo chętnie powitamy wszystkich mieszkańców Bytowa oraz okolicznych wsi i miasteczek. Idea jest taka, że jest to piknik rodzinny. Żeby każdy zobaczył, że motocykliści to normalni ludzie - komentuje Korobowicz.
∨ Czytaj dalejRozpoczęcie sezonu motocyklowego już w sobotę 13 kwietnia od godz. 11.00 na rynku w Bytowie.


Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię