7 kwietnia w Żukowie odbędzie się już XV Wojewódzki Turniej Kół Gospodyń Wiejskich na Pomorzu. W poświąteczną sobotę panie zjadą do Żukowa, by wspólnie bawić się, prezentować swoje dokonania, cieszyć się wiosną i swoim towarzystwem, wymieniać doświadczenia między poszczególnymi kołami i pokoleniami. Gospodarzy reprezentować będą dwa koła - KGW Chwaszczyno i KGW Małkowo. Przyjdź kibicować!

W turnieju uczestniczyć będzie 16 zespołów KGW z 15 powiatów.W programie mnóstwo zabawnych konkurencji, występy zespołów i wiele atrakcji. Komisja konkursowa będzie oceniać pisanki i mazurki, tablicę edukacyjną poświęconą "Naszym braciom mniejszym", deszczowe kreacje w konkurencji modowej, taniec dowolny a także piosenkę kabaretową z inscenizacją "Warto było" i/lub "Mega babki to my".

Gminny Turniej KGW w Żukowie - mocna konkurencja już na poziomie gminy w 2017 r. - zdjęcia, wideo

Powiat bytowski reprezentować będzie Tuchomie, człuchowski - KGW z Czarnego, powiat gdański - KGW Pszczółki, powiat kościerski - KGW Kościerzyna, kwidzyński - Ryjewo, lęborski - panie z Wicka, malborski - panie ze stolicy powiatu, Nowy Dwór Gdański - panie z KGW Nowy Dwór Gdański, Puck - KGW ze Strzelna, słupski - KGW z Ustki, tczewski - KGW Subkowy, wejherowski - KGW Gniewino, sztumski - panie z Mikołajek Pomorskich.

W Żukowie na turniejach gminnych panuje niezwykła atmosfera - ZDJĘCIA, WIDEO
Początek: 7.04 godz. 10, Hala Sportowo-Widowiskowa w Żukowie przy ul. Armii Krajowej 2E.

XV Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Żukowie - tam się bawią! ZDJECIA, WIDEO

Rozrywka

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

(J.S.) (sołtys Kierdziołek)

Gdy materiał był w przygotowaniu, nie znaliśmy wszystkich szczegółów. Spieszę donieść, że powiat malborski reprezentować będą panie z KGW Lasowice Wielkie. zapraszamy kutro do serwisu by sprawdzić, jak poradzą sobie Wasze reprezentantki.

sołtys Kierdziołek (gość)

WOW, jakie lachony! KGW wszechstronnie utalentowane. Ale mam nadzieję że nasze, malborskie "Żuływianki" ze stolycy POwiatu też nie w kij dmuchał, choreograficznie i wokalnie im nie ustępują? Pytam, bo jakoś tak się złożyło że z inkryminowanym KGW *"malborski - panie ze stolicy powiatu" reprezentują* nie miałem dotąd przyjemności. Cie choroba! Sołtys "stolycy" musi wią, może się odezwie i poinformuje?