(© Bartosz Frydrych)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kolejne podwyżki od 1 maja otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy - zapowiadają przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Z informacji udzielonych przez ministerialnych urzędników wynika, że kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.

Resort przypomina, że wszyscy funkcjonariusze służb podległych MSWiA, a także pracownicy cywilni tych służb "otrzymali podwyżki 1 stycznia 2016 r." - Wtedy uposażenia funkcjonariuszy wzrosły o 202 zł, a wynagrodzenia pracowników cywilnych o 154 zł - wskazują urzędnicy.

Zarobki w policji 2018. Ile zarabiają policjanci? Ile zarabia komendant a ile detektyw?Z ministerialnych informacji wynika także, że od 1 stycznia 2017 r. uposażenie funkcjonariuszy wzrosło średnio o 253 zł, a pensje pracowników cywilnych przeciętnie o 250 zł.

- Kolejna podwyżka, która obejmie wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, zostanie wprowadzona 1 stycznia 2019 r. Dzięki niej funkcjonariusze będą zarabiać średnio o ponad 800 zł więcej niż w 2015 r., a wynagrodzenia pracowników cywilnych wzrosną średnio o 750 zł - wskazują przedstawiciele MSWiA.


Pracownicy resortu informują, że od 1 maja br. podwyżkę otrzymają najmniej zarabiający i nowo przyjęci funkcjonariusze służb podległych MSWiA. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota w wysokości 150 milionów zł.

Od 1 maja br. podwyżkę otrzymają najmniej zarabiający i nowo przyjęci funkcjonariusze służb podległych MSWiA.


- Łącznie we wszystkich czterech służbach podległych MSWiA wzrost uposażenia zasadniczego obejmie ponad 110 tys. funkcjonariuszy, w tym m.in. prawie 75 tys. policjantów i ponad 23 tys. strażaków - informują.

Z danych przekazanych przez MSWiA wynika, że policja otrzyma na te podwyżki ponad 98 milionów zł, Państwowa Straż Pożarna – ponad 36 milionów zł, Straż Graniczna – ponad 13 milionów zł, a Służba Ochrony Państwa – niemal 2,5 miliona zł.
POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku
Praca

Komentarze (45)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

WYBORCA ul. Starowiejskiej (gość) (gość)

Tak jest bardzo dobry kandydat i gospodarz mgr. Bogdan Formella wieloletni radny miasta Rumi . prosimy o wsparcie tej Kandydatury .

WYBORCA ul. Starowiejskiej (gość)

Coś było na kazaniu w kościele że ks. z Janowa wyrzucił pracownice z MOPS w Rumi bo od Września 2017 r ks. wypowiedział im lokum gdzie stale przebywali element pijacki ,
A Michał Pasieczny który tyle naobiecywał podczas kompani wyborczej w 2014 r do 2018 r Nie zrobił Nic jedynie co mu wyszło to wiele przegranych spraw przed Sądami Pracy oraz Sądem Administracyjnym w Gdańsku .
i jeszcze parę spraw przed Sądem Administracyjnym się toczą a nas podatników ta Jego Głupota kosztowała ponad 500-tyś zł ile można za te pieniądze zrobić w Rumi i tak brudnej nie widzieliśmy jak jest teraz aż wstyd kogoś oprowadzić .
Miałem gości z Anglii ale na mojej ul Starowiejskiej jest dziura na dziurze i wszystkie śmietniki pełne odpadów różnych , Dla tego w tym roku już nie poprzemy Go na Burmistrza bo spalił się na panewkach od Traktora .

Jp (gość) (Magduś)

Hahaha parówe to miałaś dzisiaj w mordzie brzydalu wiem co z Ciebie za h.uj z cycami 2 browary i jedziemy z Tobą jak z burą suką z du..py do ust a na koniec klocek na klatę twój styl poczekaj jeszcze trochę to ci Nowosielski pi..zde zaszyje i będzie po tobie zostanie ci tylko turecki burdel hahaha

Magduś (gość) (Jp)

ty, ty chyba połknąłeś moje gacie, a tam jeszcze została podpaska, ze skrzydełkami! Uważaj, jak zaczniesz fruwać to cię gapy rozdziobią, parówo w szamak niedopieszczona! ;)

zgniła GMO karotka (PO Miczurinie) i PO oprysku (gość) (Robq)

A eciętna tuskwa z POdłej zmiany smaruje sobie tą słoniną walonki PO dziadziusiu z resortu pełniącym ongiś obowiązki Polaka, bo sało niezdrowe jest, on żre tylko kanapki z Delmą, bo łona taka dobra oraz zdrowa jest i POszeża Choryząty, no nierobq...o?

gosć (gość)

niedługo wybory na burmistrzów to się opłaca i konkurencja młodych coraz większa ..... a zawód policjanta jest za mało opłacany.

paragraf 231 (gość)

No No na policjanta się najbardziej nadaję prezes [PUK[ w Rumi jest chudy i dość wysoki ale nie ja BRZOZA tylko jak koza nie zna się na przepisach drogowych bo coś ciągle płaci mandat za złe parkowanie swojego grata na Warszawskich Rej. Na to wpadł mądry wyszkolony burmistrz z [PO] Michał Pasieczny i kazał za ponad 1-tyś zł zamalować pasy P21 ale to nie wszystko .