15 sierpnia – Maraton SolidarnościUnikalny maraton, bo odbywa się latem, co od biegaczy wymaga dodatkowej porcji wytrwałości © Piotr Hukało
[5/13]

Imprezy biegowe na Pomorzu. Top 12 imprez, w których warto wystartować. Sprawdź, co jeszcze przed nami! [galeria]

15 sierpnia – Maraton Solidarności
Unikalny maraton, bo odbywa się latem, co od biegaczy wymaga dodatkowej porcji wytrwałości. - Tradycyjny sierpniowy termin to duże wyzwanie dla zawodników – potwierdzają organizatorzy - dlatego na start decydują się prawdziwi miłośnicy maratońskiego biegania. Udział biorą w dużej części doświadczeni biegacze potrafiący sobie radzić w trudnych warunkach. Nieprzypadkowo najliczniejszą grupą wiekową są maratończycy z kategorii M40 (29,2proc.).
Co ciekawe to także najbardziej międzynarodowy maraton w Polsce. W tym roku, aż 13,30 procent uczestników stanowili zagraniczni biegacze.
araton Solidarności to także, a może przede wszystkim wymiar patriotyczny. Bieg nawiązuję do strajków sierpniowych 1980 roku. Przypomina kurierów, którzy w trakcie sierpniowych wydarzeń przenosili ulotki i bibułę między strajkującymi zakładami pracy w Trójmieście. Maraton upamiętnia też poległych na wybrzeżu w grudniu 1970 roku.  
Od 5.03.2018 do 6.05.2018 roku opłata startowa wynosi 79 zł. Po tym terminie - od 7.05.2018 wzrośnie do 99 złotych.

Największe imprezy w Gdyni czy Gdyńsku przyciągają nawet 6 tysięcy biegaczy! Bieganie z roku na rok jest coraz popularniejsze. Nawet w biegach w mniejszych miejscowościach Pomorza startuje po kilkaset osób. Biegać można cały rok. Wystarczy motywacja, dobre buty i... zdrowy dystans do swoich możliwości. Kliknij w zdjęcie, aby wybrać imprezę dla siebie.