15 września – Kaszubska PoniewierkaBieg tylko dla twardzieli © Janina Stefanowska
[6/13]

Imprezy biegowe na Pomorzu. Top 12 imprez, w których warto wystartować. Sprawdź, co jeszcze przed nami! [galeria]

15 września – Kaszubska Poniewierka
Bieg tylko dla twardzieli. Pot, łzy i ból mięśni gwarantowane. Zawody odbywają się na trzech dystansach: Ultramaraton Kaszubska Poniewierka: 100km, Kaszubska Poniewierka 30: 30km, Ultramaraton Kaszubska Poniewierka HARD: 130 km. Bieg cieszy się sporą renomą. „Kaszubska Poniewierka to wyjątkowy bieg ultra, klasy górskiej na Pomorzu. 100km trasa (+2300m przewyższeń) wiedzie z Sopotu do Wieżycy jednymi z najpiękniejszych zakątków naszego regionu. Profesjonalizm organizatorów, najwyższy poziom wolontariuszy” – zachwalają jego uczestnicy.
Bieg oferuje także.. atrakcje kulinarne na punktach żywieniowych, których żal było opuszczać. Domowe ciasta, zupa, chleb ze smalcem to jedne z przysmaków, które czekały na uczestników.
– Na pewno możecie się spodziewać regionalnych atrakcji. Współpracujemy z lokalnymi władzami, Zrzeszeniem-Kaszubsko Pomorskim – wszystko po to aby Kaszubska Poniewierka była Kaszubska nie tylko z nazwy – zachwalają organziatorzy.

Największe imprezy w Gdyni czy Gdyńsku przyciągają nawet 6 tysięcy biegaczy! Bieganie z roku na rok jest coraz popularniejsze. Nawet w biegach w mniejszych miejscowościach Pomorza startuje po kilkaset osób. Biegać można cały rok. Wystarczy motywacja, dobre buty i... zdrowy dystans do swoich możliwości. Kliknij w zdjęcie, aby wybrać imprezę dla siebie.