Żeglarz ChKŻ Chojnice ze złotym medalem! Klub trzeci w kraju!

Michał Piepiorka
archiwum
Marcin Urbański z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Chojnice zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Optimist.

Na tegoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach letnich pojechało aż 12 żeglarzy ChKŻ Chojnice. Podopieczni trenera Mirosława Laskowskiego reprezentowali jednocześnie województwo pomorskie. W tym roku olimpiada była jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych w żeglarstwie.

W regatach rewelacyjnie spisał się Marcin Urbański, który wygrał zawody i zdobył złoty medal! Bardzo bliska medalu była także Magdalena Kwaśna, ale ostatecznie zabrakło jej punktu by znaleźć się na podium i wśród dziewcząt zajęła 4. miejsce.

Przeczytaj także: Gwiazda Karsin - Chojniczanka Chojnice 0:14

Także na podium w klasyfikacji klubowej mógł znaleźć się ChKŻ Chojnice. Wszyscy zawodnicy zdobyli łącznie 38 punktów, ale do srebrnego medalu zabrakło dwóch oczek, a do brązu jednego. W klasyfikacji generalnej województw, pomorskie okazało się najlepsze.