Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Górnikiem Łęczna. Rifet Kapić z pięknym golem, a Bohdan Sarnawski ratował zwycięstwo

Paweł Stankiewicz, Łęczna
Lechia Gdańsk wygrała wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Łęczna 1:0 w Fortunie 1, Ligi i jest blisko awansu do PKO Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla Biało-Zielonych zdobył pięknym strzałem Rifet Kapić. Z kolei w końcówce klasę pokazał Bohdan Sarnawski. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Górnikiem Łęczna.

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk, Fortuna 1. Liga, 20.04.2024 r.

Rifet Kapić zaczął mecz jako defensywny pomocnik. W drugiej połowie został już ustawiony wyżej, pokazał ponownie swoje duże możliwości i dzięki pięknej bramce został bohaterem tego spotkania.

- Z kilku powodów nie chcieliśmy robić zmian i dotyczyły one ustawienia na boisku. Kapić w pierwszej połowie był cofnięty, miał sterować grą i wspierać Neugebauera oraz D'Arrigo. Nie wyglądało to najlepiej, ale cała nasz struktura nie była dobra. Przed drugą połową zrobiliśmy korektę i nasze zachowania już były lepsze. Rifet dobrze wszedł w buty Luisa Fernandeza. Luis, czekamy na ciebie, a koszulki okolicznościowe mają podnieść cię na duchu - powiedział Szymon Grabowski, trener Lechii.

Szkoleniowiec Biało-Zielonych tym razem pokusił się o to, aby po meczu personalnie wyróżnić dwóch piłkarzy w swoim zespole.

- Nie lubię oceniać indywidualnie, bo to jest grupa ludzi, którzy chcieli osiągnąć sukces. Z pewnością przyczynił się do tego Riki Kapić i Bohdan Sarnawski, który w końcówce wybronił świetną sytuację bramkową - zakończył trener Grabowski.

Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Górnikiem Łęczna. Fortuna 1. Liga, 20.04.2024 r.

Bohdan Sarnawski - 7

Został bohaterem doliczonego czasu, kiedy wybronił Lechii zwycięstwo w Łęcznej. Wcześniej nie miał zbyt wiele pracy.

Dawid Bugaj - 4

Nie był to dobry mecz Dawida. Miał problemy na boku obrony i zawodnicy Górnika w ten sposób właśnie starali się stwarzać zagrożenie pod bramką Lechii.

Andrei Chindris - 6

Nie zagrał bezbłędnie, ale to był solidny występ, a Lechia zachowała czyste konto.

Elias Olsson - 6

Również zagrał dobre spotkanie, choć pewnie wszyscy zadrżeli, kiedy przez pomyłkę ostro zaatakował... Kapicia. Dostał swoją pierwszą żółtą kartkę w sezonie, ale nie za faul, tylko za długie przeciąganie wznowienia gry,

Miłosz Kałahur - 5

Miał problemy na boku obrony, co mogło być kosztowne dla Lechii. Zagrał poprawnie, bo zaliczył też dobre interwencje.

Rifet Kapić - 7

Zaczął mecz jako defensywny pomocnik. Nie czuł się dobrze, a to miało też wpływ na słabszą grę zespołu. Później został przesunięty wyżej i pięknym golem zapewnił Lechii zwycięstwo.

Camilo Mena - 6

Nie do końca został zrealizowany plan, w którym Mena miał szybkościowo sprawdzić Durmusa. Oddał jeden groźny strzał, starał się stwarzać zagrożenie i na pewno grał lepiej niż Chłań.

Louis D'Arrigo - 5

Potrafił pomóc drużynie w defensywie, ale z przodu mało widoczny. Poprawny występ, ale miejsca w podstawowym składzie nie utrzyma.

Tomasz Neugebauer - 5

Słabo prezentował się w pierwszej połowie. Po przerwie, było nieco lepiej, ale ponownie nie zagrał tal dobrze, jak już przyzwyczaił kibiców do siebie.

Maksym Chłań - 5

Zaliczył asystę przy golu, choć to wcale nie było dobre podanie do Kapicia. Nie stwarzał większego zagrożenia, nie jest w swojej dobrej formie.

Tomas Bobcek - 5

Toczył dużo pojedynków z silnymi obrońcami Górnika i potrafił je wygrywać. Miał jedną dobrą okazję bramkową, ale nie pokonał Gostomskiego. Nie zagra w meczu z Polonią Warszawa, bo będzie pauzować za kartki.

Loup-Diwan Gueho - 6

Dał dobrą zmianę jako defensywny pomocnik. Tchnął więcej życia do gry środkowej formacji Lechii.

Łukasz Zjawiński - bez oceny

Pozytywnie pokazał się w sytuacji bramkowej. Ponieważ Bobcek będzie pauzować za kartki, to w kolejnym meczu Łukasz pewnie znajdzie się w podstawowym składzie. Grał za krótko, żeby go oceniać.