Rafał Rusiecki
Mecz GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice (11.11.2022)
Mecz GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice (11.11.2022) Karina Trojok
Szymon Stróżyński zdobył w piątek, 11 listopada 2022 roku na stadionie w Tychach bramkę dla Chojniczanki Chojnice. Po indywidualnej akcji wpisał się do meczowego rejestru w 77 minucie. W debiucie trenera Piotra Kieruzela "Chojna" tego korzystnego wyniku jednak nie zdołała utrzymać. Teraz przed klubem z Chojnic wytężona praca w przerwie zimowej.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 11.11.2022

Po pięciu kolejnych ligowych przegranych, zakończonych zdymisjonowaniem trenera Tomasza Kafarskiego, Chojniczanka Chojnice w piątek, 11 listopada 2022 roku przystępowała w Tychach do spotkania z GKS-em z Piotrem Kieruzelem na ławce.

Od 30 września 2022 roku i zwycięstwa 1:0 nad Wisłą Kraków Chojniczanka czekała na kolejną zdobycz. Prawie półtora miesiąca później bliska była w Tychach, gdzie do doliczonego czasu gry prowadziła 1:0 z GKS-em.

- Znaleźliśmy się w trudnej, specyficznej sytuacji w tygodniu poprzedzającym to spotkanie. Klub zdecydował się zakończyć współpracę z trenerem Tomaszem Kafarskim, który osiągnął naprawdę duże wyniki, bo przywrócił I ligę dla Chojnic. Będziemy wszyscy o tym pamiętać. [Ta zmiana] powodowane to było tym, aby tchnąć nowego ducha w ten zespół. Wydaje mi się, że akurat ta rzecz została osiągnięta. Chłopacy pokazali wiele zaangażowania w tym meczu, a to świadczy, że stać ich na wiele. Na pewno musimy szanować ten punkt, mimo że jest niedosyt. Okoliczności, w jakich straciliśmy bramkę, były, jakie były - przyznał na konferencji Piotr Kieruzel, trener "Chojny".

Po 18 meczach Chojniczanka pozostaje nadal bez zwycięstwa na wyjeździe (cztery mecz zremisowała, a pięć przegrała). Teraz drużynę czeka wytężona praca i być może kadrowe zmiany w przerwie zimowej. 15 punktów nie daje bowiem komfortu psychicznego, a klub balansuje na sportowej krawędzi.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Szymon Stróżyński (77), 1:1 Wiktor Żytek (90+2)

GKS: Jałocha - Połap (81 Jaroch), Mańka, Żytek, Wołkowicz - Kozina (46 Machowski), Biegański, Czyżycki (77 Malec), Domínguez, Mikita - Rumin

Chojniczanka: Kuchta - Grolik, Bartosiak, Mikołajczyk - Ryczkowski (74 Mazek), Czajkowski, van Huffel, Karbowy (69 Janicki), Stróżyński - Mikołajczak (74 Kalinkowski), Skrzypczak (90 Wolsztyński)

Żółte kartki: Żytek, Mańka, Machowski, Malec (GKS) oraz Bartosiak, Czajkowski, Kalinkowski, Kuchta (Chojniczanka)

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)