Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezdomni w Chojnicach: Jest ich około 20, ale wszyscy mają bezpieczny nocleg

opr. Tamina/KPP Chojnice
G. Mehring/ Archiwum
Podczas akcji liczenia bezdomnych w Chojnicach pracownicy socjalni wraz z policją i strażą miejską odwiedzali miejsca, gdzie potencjalnie mogły znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Jak powiedział radiu WeekendFm Stanisław Stolp, kierownik chojnickiej noclegowni, w jego placówce znajduje się obecnie 11 osób, a w hostelu przy Kilińskiego od 10 do 12. Podczas akcji nie znaleziono żadnego bezdomnego.

Policja apeluje: Informujmy o miejscach, gdzie przebywają bezdomni! Zimą jest to szczególnie ważne!

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób pozbawionych opieki. Trudne warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych i niepełnosprawnych. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Każdej zimy osoby bezdomne szukają schronienia w piwnicach, na strychach, klatkach schodowych, opuszczonych budynkach i w węzłach ciepłowniczych. Wiele z nich próbuje przetrwać ten trudny okres w altankach ogrodowych.

Chojnicka policja, jak co roku, prowadzi działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniom zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych w okresie zimowym. Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą bezpiecznie przetrwać zimę. Partnerami policji w tym zakresie są: straż miejska oraz miejskie i gminne ośrodkami pomocy społecznej.

Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Policjanci nie są jednak w stanie być wszędzie. Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób. Noc spędzona zimą na ławce, w klatce schodowej, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie. Nie bądźmy obojętni!!! Telefon przechodnia już nie raz uratował czyjeś życie.

Pamiętajmy, że działania policji mają charakter pomocowy, a nie represyjny.

Nie należy się obawiać, że telefon do dyżurnego Policji lub straży miejskiej przysporzy komukolwiek problemów.

Telefony kontaktowe:

- tel.alarmowy - 112 lub 997

- policyjny telefon zaufania – 052 3956 294

Źródło: WeekendFm oraz KPP w Chojnicach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chojnice.naszemiasto.pl Nasze Miasto