Bojery: Puchar Polskiej Floty DN

WuPe
Jezioro Śniardwy, a właściwie jego zatoka w Okartowie (lód o grubości do 25 cm!), było areną drugich w tym roku regat bojerowych. Sześcioososbową reprezentację na Puchar Polskiej Floty DN wystawił LKS Charzykowy, ale ...

Jezioro Śniardwy, a właściwie jego zatoka w Okartowie (lód o grubości do 25 cm!), było areną drugich w tym roku regat bojerowych.

Sześcioososbową reprezentację na Puchar Polskiej Floty DN wystawił LKS Charzykowy, ale w tym gronie zabrakło najlepszych juniorów poprzedniego sezonu - Piotra Gunthera i Tomasza Klundera.

W całych regatach rozegrano siedem wyścigów. Najlepsze, bo ósme miejsce wśród 37 seniorów, zajął Ryszard Mrózek-Gliszczyński, jedyny reprezentant ChKŻ w tych regatach. 16. miejsce zajął Janusz Januszewski, Tadeusz Gunther zakończył regaty na 31. miejscu, a Dariusz Kosecki był 36. bo udało mu się ukończyć tylko dwa wyścigi. Wygrali bracia Paweł i Michał Burczyńscy z Olsztyna.

Wśród juniorów wygrał Michał Morgaś z MKŻ Mikołajki. Najlepszy charzykowianin, Łukasz Burglin zajął dziesiąte miejsce (startowało 19 zawodników). Jacek Stanisławski zakończył regaty na 12. miejscu, z kolei Arkadiusz Pałubicki zajął 14. miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani