Boks. Monika Stoltmann, Sandra Rybakowska i Kazik Łęgowski z Chojnic najlepsi w Polsce w swoich kategoriach

Wojciech Piepiorka
Kazimierz Łęgowski obronił mistrzostwo Polski
Kazimierz Łęgowski obronił mistrzostwo Polski Wojciech Piepiorka
Radom okazał się szczęśliwy dla chojnickich pięściarzy. Z rozgrywanych w tym mieście finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoty medal przywiózł Kazimierz Łęgowski z Ósemki Chojnice. Dodatkowo w Radomiu dokończono toruńskie Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie, które 10 kwietnia przerwano ze względu na katastrofę prezydenckiego samolotu. W finałach były trzy zawodniczki Boxing Team Chojnice, a dwie z nich wygrały swoje walki.

To co podczas finałów OOM zrobił Kazimierz Łęgowski musi budzić uznanie. Chojniczanin, młodszy brat Marcina Łęgowskiego (wielokrotny mistrz Polski seniorów), wygrał wszystkie trzy walki wagi do 57 kg bez straty nawet jednego punktu! Nic więc dziwnego, że został wybrany najlepszym technikiem imprezy. W weekend pisaliśmy już o jego wygranym 6:0 ćwierćfinale z Bartłomiejem Przybylskim z Olimpu Szczecin i wygranej 7:0 w półfinale z Krzysztofem Wojciechowskim (Fenix Warszawa). W finale Kazik też nie dał rywalowi szans - pokonał 5:0 Macieja Kałużnego z Gwardii Wrocław.

Dziewczęta z Boxing Team Chojnice także mają powody do zadowolenia. Dwie z nich wróciły do domu ze złotymi medalami, a jedna ze srebrnym. Monika Stoltmann w finale wagi do 50 kg pokonała przez RSC w pierwszej rundzie Ilonę Misiak z Hetmana Zamość. Swoje trzecie z rzędu mistrzostwo Polski zdobyła Sandra Rybakowska. W finale wagi 57 kg zremisowała 4:4 z Sylwią Pel z Carbo Gliwice, ale na jej korzyść przeważyły tzw. małe punkty. Patrycja Danielewska w pojedynku o mistrzostwo kraju wagi 60 kg musiała uznać wyższość Katarzyny Krukowskiej z MOSM Tychy (przegrała 0:4).