Borowiak wygrał dwa mecze

(WuPe)
Dwa mecze, 6 punktów, 12:2 w bramkach - tak wygląda bilans poprzedniego tygodnia w wykonaniu piłkarzy Borowiaka Czersk. Podopieczni Zbigniewa Pliszki najpierw rozgromili 8:0 Sokół Zblewo, by 4 dni później pokonać 4:2 ...

Dwa mecze, 6 punktów, 12:2 w bramkach - tak wygląda bilans poprzedniego tygodnia w wykonaniu piłkarzy Borowiaka Czersk. Podopieczni Zbigniewa Pliszki najpierw rozgromili 8:0 Sokół Zblewo, by 4 dni później pokonać 4:2 Wisłę Korzeniewo.
- Liczyłem na dwa zwycięstwa w tych meczach - mówi Pliszka. - Nareszcie złapaliśmy wiatr w żagle.
Pierwsza połowa meczu z Sokołem nie zapowiadała takiego pogromu. Borowiak miał przewagę, ale nijak przekładało się to na wynik meczu, bo wszystkie bramki wpadły po przerwie. Strzelanie rozpoczął w 50 min Paweł Reszczyński, który strzelił w tym meczu aż 5 bramek! Po jednej dołożyli Mariusz Jopek, Maciej Malinowski, Rafał Połom. Szczególną skutecznością czerszczanie wykazali się między 83 a 87 minutą, kiedy to strzelili aż 4 bramki!
Nieco inny przebieg miał mecz z Wisłą Korzeniewo. W 37 min Borowiak przegrywał 0:1, ale jeszcze przed przerwą dwie bramki zdobył Rafał Połom. Kilka minut po przerwie na 3:1 podwyższył Mariusz Jopek i wtedy gra czerszczan zaczęła się psuć.
- Chłopaki za szybko uwierzyli, że można wygrać tak wysoko jak z Sokołem - mówi Pliszka i miał rację, bo zamiast pogromu zanosiło się na remis. Goście zdobyli kontaktową bramkę i nacierali z coraz większą siłą. Na szczęście dla Borowiaka udało się uniknąć straty gola, w w ostatniej minucie meczu Wisłę dobił Robert Pruszak, który trafił na 4:2.
Dobra postawa Borowiaka martwi piłkarzy Chojniczanki, którzy w niedzielę o 15 zagrają w Czersku mecz o prymat w powiecie chojnickim.