Brąz za piąte miejsce

Wojciech Piepiorka
Piotr Gunther (LKS) był drugi podczas regat zakończenia, trwającego jeszcze, sezonu.

Zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Charzykowy i jeden reprezentant Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zmagali się na Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie DN, które odbyły się na jeziorze Jamno w okolicach Mielna. Brąz zdobył Andrzej Dalecki.
W regatach wystartowało 41 zawodników z Danii, USA, Niemiec, Węgier i Polski, w tym sześciu przedstawicieli LKS i Jarosław Wojewski z ChKŻ.
W pierwszym dniu regat przy bardzo słabym wietrze odbyły się cztery wyścigi, po których zdecydowanie prowadził Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) przed Bernardem Zeigerem z Niemiec i Pawłem Burczyńskim (AZS UWM Olsztyn). Najlepsi z "naszych" - Andrzej Dalecki był ósmy, a rewelacja mistrzostw, Tomasz Klunder, który jest juniorem młodszym, był 14. W drugim dniu regat wiatr był silniejszy wiatr i udało się rozegrać trzy planowane wyścigi. Pierwsze miejsce zajął Niemiec, Bernard Zeiger, przed Michałem i Pawłem Burczyńskimi i Holgerem Petzke (Niemcy). Andrzej Dalecki poprawił swój wynik z pierwszego dnia i zajął piąte miejsce. Ponieważ cudzoziemcy nie otrzymują tytułów i medali Mistrzów Polski, Daleckiemu przypadł brązowy medal. Tomasz Klunder (LKS) ostatecznie był 18., Jarosław Wojewski (ChKŻ) 22., Dariusz Kosecki (LKS) 24., tuż za nim Ryszard Gliszczyński (LKS), 30. miejsce zajął Janusz Januszewski (LKS), a 31. Tadeusz Gunther (również LKS).

Podczas gdy seniorzy zmagali się na mistrzostwach w Mielnie, na Jeziorze Charzykowskim juniorzy młodsi zmagali się podczas bojerowych regat zakończenia sezonu, choć do końca sezonu... jeszcze daleko.
W sobotę ze względu na brak wiatru nie odbyły się żadne wyścigi. W niedzielę z pogodą nie było już takich problemów i zostało rozegranych 5 wyścigów. Zwyciężył Michał Staszewski (ChKŻ), drugie miejsce zajął Piotr Gunther (LKS), trzecie Łukasz Burglin LKS Charzykowy.
W najbliższy weekend mają się odbyć regaty o puchar prezesa LKS.