Brazylijczyk Adivano Nascimento nie zagra w Red Devils Chojnice

Wojciech Piepiorka
Adivano Nascimento już opuścił Chojnice
Adivano Nascimento już opuścił Chojnice Wojciech Piepiorka
Choć Red Devils Chojnice, beniaminek Ekstraklasy Futsalu, wysoko (12:5) pokonał w pierwszym, podczas tego okresu przygotowawczego, sparingu drugoligowy MZKS Hel, to na pochwały podopieczni Tomasza Aftańskiego nie zasłużyli. Z dużo słabszym rywalem męczyli się przez pierwsze dwie tercje (grano 3x20 minut bez zatrzymywania czasu), ich skuteczność była zastraszająco słaba, a w dodatku tracili bramki po głupich błędach.

Po pierwszej tercji było 2:1 dla gospodarzy, a po dwóch tylko 5:4. MKZS prowadził nawet w pewnym momencie 3:2. Choć okazji bramkowych chojnicza-nie mieli multum, to kopali albo w bramkarza z półwyspu albo ostrzeliwali słupki, poprzeczkę i ścianę wokół bramki. Dopiero w ostatnich 20-minutach "Czerwone Diabły" się rozkręciły i poprawiły skuteczność. Ostatecznie wygrały 12:5. Trzy bramki strzelił Mariusz Kaźmierczak, po dwie Łukasz Sobański, Jakub Mączkowski, Łukasz Sobański i Brazylijczyk Adivano Nascimento, a jedną Michał Repiński.

Testowany zawodnik z Brazylii po tym meczu został odesłany do domu, bo podczas tygodniowych testów zaprezentował się co najwyżej przyzwoicie. Widać było w jego grze braki taktyczne. Na razie więc jedynymi transferami Red Devils, za to takimi z górnej półki, są Marek Widzicki i Krzysztof Jasiński. A to ponoć nie ostatnie ich słowo na rynku transferowym.

Na usprawiedliwienie "Czerwonych Diabłów" po niedzielnym sparingu można jedynie napisać, że dopiero wchodzą we właściwy rytm (liga rusza 12 września), a w niedzielę zagrali osłabieni brakiem Jacka Burglina, Marka Widzickiego i Artura Chrzonowskiego (trener dał im odpocząć) oraz kontuzjowanych Piotra Papierowskiego i Michaiła Sundeeva.