Broner chciał za dużo i nie trafi do Red Devils Chojnice, Piotr Papierowski odchodzi z zespołu

Wojciech Piepiorka
Pierwszy z dwóch meczów sparingowych Red Devils Chojnice z Marwitem Toruń wypadł na korzyść chojniczan. Nasi futsalowcy wygrali w Unisła-wiu 5:4. Rewanż jutro o godz. 12 w Chojnicach. Wstęp wolny!

Chojniczanie prowadzili od 30 minuty, na początku drugiej połowy "marchewkowym" dało się wyrównać, ale potem "Czerwone Diabły" znów wyszły na prowadzenie i nie wypuściły go z rąk do końca.

Ostatnią bramkę strzelił testowany przez Red Devils Dominik Depta (ostatnio Auto-Complex Przodkowo). Jutro zagra w rewanżowym sparingu i po nim zostanie podjęta decyzja co do jego przyszłości w chojnickim zespole. Jest jednak bliski podpisania kontraktu.

Red Devils nie wzmocni z kolei Tomasz Broner. Działacze zaproponowali mu identyczny kontrakt, jaki miał w chojnickim klubie w Ekstraklasie Futsalu w sezonie 2008/ 09, ale "Bronek" miał wyższe wymagania i temat upadł.

Wciąż kontuzjowany jest Michaił Sundeev. Do treningów wrócić ma na początku września. Z kolei Piotr Papierowski z powodów dyscyplinarnych na pewno odejdzie z drużyny. Działacze nie chcą jednak komentować powodów, przez które "Papa" opuści klub.

Kibice będą mieli okazję obejrzeć Red Devils w akcji nie tylko jutro. Także dwa następne sparingi odbędą się w Chojni-cach: w środę 25 sierpnia o godz. 19 z Red Dragons Pniewy i w sobotę 28 sierpnia z Gattą Zduńska Wola (godz. 18). Ostatni test-mecz odbędzie się 5 września (niedziela) w Szczecinie z Pogonią 04'.