Chojnice - Częstochowa. Grajczak czołowym graczem

(WuPe)
Uczniowskie Klub Sportowy "Ósemka" Chojnice wysłał pięcioosobową reprezentację szachistów na mistrzostwa Polski do 12, 14, 16 i 18 lat oraz puchar Polski do 8 i 10 lat w szachach szybkich.

Uczniowskie Klub Sportowy "Ósemka" Chojnice wysłał pięcioosobową reprezentację szachistów na mistrzostwa Polski do 12, 14, 16 i 18 lat oraz puchar Polski do 8 i 10 lat w szachach szybkich. Impreza odbyła się w Częstochowie. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim w tempie gry 30 min na partię dla zawodnika. W mistrzostwach udział wzięło 231 juniorek i 482 juniorów.
Z chojniczan najlepiej wypadł Adrian Grajczak, który wśród 49 zawodników kategorii do lat 18 zajął 17. miejsce. W tej samej kategorii Waldemar Czapiewski był 45., a Krzysztof Bankert 47. Kornel Labun zajął 53. miejsce w kategorii do lat 16, liczącej 84 zawodników, a 14-letni Piotr Januszewski zajął 75. miejsce na 88 uczestników. Opiekunem zawodników był Albin Kiedrowski.