Chojnice. Pobudka w dogrywce

(ros)
Blisko dwie godziny chojniccy kibice musieli czekać na rozstrzygnięcie chojnickiego derby. Rozstrzygające bramki między Chojniczanką a Kolejarzem zostały strzelone dopiero w dogrywce.

Blisko dwie godziny chojniccy kibice musieli czekać na rozstrzygnięcie chojnickiego derby. Rozstrzygające bramki między Chojniczanką a Kolejarzem zostały strzelone dopiero w dogrywce. Większość kibiców jest zdania, iż mimo wygranej Chojniczanki, to piłkarze Kolejarza mogą czuć się moralnymi triumfatorami.
Choćby dlatego, że pierwsza połowa spotkania odbyła się pod dyktando Kolejarza. Wiele groźnych sytuacji stworzyli Daniel Jażdżewski i Marek Lepak. Drugi z nich był autorem pierwszej bramki dla Kolejarza w 22 minucie meczu. Jedyny udany strzał, jednakże obroniony przez Drobińskiego należał do kapitana Chojniczanki, Jacka Tobolskiego w 40 minucie. Chojniczanka zaczęła kontratakować w drugiej połowie spotkania. Bliski zdobycia bramki był Robert Kozłowski w 64 minucie, podobną szansę miał Jacek Skiba w 72 minucie po dobrym podaniu Stopy. Dopiero w 88 minucie wyrównującą bramkę dla Chojniczanki strzelił Robert Kozłowski. Prawdziwa walka o bramki rozegrała się w dogrywce. Ostrowski podwyższył przewagę dla Kolejarza w 92 minucie, dwie minuty później Daniel Jażdżewski wyrównał na 2:2. Honor Chojniczanki uratował ostatecznie Ostrowski, który w setnej minucie spotkania ustanowił wynik spotkania na 3:2.
Mimo wszystko był to mecz dość spokojny, obyło się bez żółtych kartek, zapewne dlatego, że przed obiema ekipami jeszcze kilka ligowych spotkań. Dały się też we znaki poprzednie mecze, w składzie Chojniczanki zabrakło Siergieja Jeroszewicza, który doznał kontuzji podczas sobotniego spotkania z Olimpią Sztum. Krzysztof Kokosiński, który także był atakowany przez piłkarzy Olimpii, musiał zejść z boiska w drugiej połowie spotkania.

Zespoły i nazwiska

Chojniczanka: Rybakowicz - Kartuszyński, Tobolski, Galikowski, Kokosiński (75 - Kloskowski), , Sikorski D. (46 - Sikorski T.), Skiba, Stopa, Lorbiecki, Kozłowski, Ostrowski

Bramki dla Chojniczanki: Kozłowski - 88 min, Ostrowski - 92 i 100 min;

Kolejarz: Drobiński - Pszczoła, Błaszkowski R., Lamparski, Urbański, Manszewski, Jażdżewski D., Lemańczyk (70 - Bloch), Lepak (80 - Orlikowski), Jażdżewski T., Bieliński (70 - Stramol)

Bramki dla Kolejrza: 22 - Marek Lepak, Daniel Jażdżewski - 94 min

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani