Chojnice. Pracowity weekend Floriana

(mona)
Zawodnicy chojnickiego Floriana zaprezentowali się w miniony weekend na trzech imprezach. W sobotę w Mistrzostwach Polski Kolejarzy w Biegu Przełajowym w Spale reprezentowali Zakład Taboru "Cargo" Gdynia.

W biegu na 2 km w kategorii wiekowej powyżej 50 lat Ryszard Senetteli zajął II miejsce w czasie 6,37 min. W kategorii 40 do 49 lat - jako dwunasty dobiegł Janusz Kozioł (6,46), czternasty Andrzej Górnowicz (6,48), a siedemnasty Dariusz Narloch (6,55). W kategorii wiekowej 35 - 39 lat w biegu na 4 km trzecie miejsce zajął Zenon Hartuna (11,35). Drużynowo zakład ten uplasował się na II miejscu.
W niedzielę natomiast trzech zawodników Folriana wystartowało w I Maratonie w Wejherowie. W biegu uczestniczyło 75 zawodników z całego kraju. Jako szesnasty na metę dobiegł Jerzy Rybnik (3,22,17). Trzydziesty był Andrzej Górnowicz (3,43,06), a pięćdziesiąta siódma Dorota Stankowska (4,51,20), która zajęła trzecie miejsce w kategorii kobiet.
Także w niedzielę Florianie wystartowali w XI Wałeckim Biegu Ulicznym im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Zbigniew Wiśniewski, biegacz z sekcji Floriana zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii M-60.

- Trasa miała 20 km, była atestowana - mówi Zbigniew Wiśniewski. - Startowało 121 zawodników z całej Polski, czterech z Floriana. Do pokonania były 3 okrążenia w dzielnicy Dolne Miasto.

Wyniki

Wałecki Bieg Uliczny

65 miejsce - Franciszek Kąkol - rocznik 1955, Kat M-40, miejsce w kategorii 18, 00:40:17

68 miejsce - Zbigniew Wiśniewski - rocznik 1936, Kat M-60, miejsce w kategorii 1, 00:40:35

78 miejsce - Andrzej Pruszak - rocznik 1960, Kat M-40, miejsce w kategorii 23, 00:42:26

117 miejsce - Benon Betcher, rocznik 1952, Kat M-50, miejsce w kategorii 20, 00:55:49