Chojnice - Rumia. Rugby "7"

(WuPe)
Na tarczy z XI turnieju kwalifikacyjnego Polskiej Ligi Rugby siedmioosobowego seniorów z Rumi wrócili zawodnicy Tura Rugby Chojnice. Podopieczni Krzysztofa Kunzy i Dariusza Trzebiatowskiego przegrali wszystkie mecze i ...

Na tarczy z XI turnieju kwalifikacyjnego Polskiej Ligi Rugby siedmioosobowego seniorów z Rumi wrócili zawodnicy Tura Rugby Chojnice. Podopieczni Krzysztofa Kunzy i Dariusza Trzebiatowskiego przegrali wszystkie mecze i zajęli ostatnie miejsce. Wygrała Arka Gdynia.

- Pomimo trzech porażek możemy być zadowoleni z występu w tym turnieju, ponieważ mecze stały na wysokim poziomie technicznym, były bardzo zacięte, a momentami bardzo ostre, o czym świadczą rezultaty - mówią trenerzy.

W turnieju w Rumi barw Tura Chojnice bronili młodzi zawodnicy, dla których był to sprawdzian przed finałem mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w sobotę w Łodzi.
Mimo nie najlepszego występu w Rumi seniorzy Tura także mają duże szanse na występ na finałach mistrzostw Polski. Chojniczanie w klasyfikacji generalnej zajmują 7. miejsce, a w turnieju finałowym w Krakowie wystąpi 8 najlepszych ekip. Szansę na zwiększenie dorobku punktowego będą mieli 2 lipca w Unisławiu i 8 lipca w Koszalinie.
Tur seniorzy: Mateusz Stanke, Paweł Kachlicki, Krzysztof Laska, Karol Kunza, Jacek Sęk, Wojciech Żalikowski, Łukasz Domeracki, Mateusz Buze, Mateusz Kłos.

Tur w Rumi
Eliminacje: Arka Rumia - Tur Chojnice 17:10; Tur Chojnice - Biało-Czarni Nowy Sącz 0:10. Mecz o 5. miejsce: Tur Chojnice - RC Koszalin 0:28.