Chojnicki Dom Kultury: Sukces chojnickich tancerek na mistrzostwach w Grójcu

opr. As
chdk.chojnice.pl
W miniony weekend reprezentacja Chojnickiego Domu Kultury startowała w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w Jazzie i Modernie. Krajowe Mistrzostwa odbyły się w Grójcu koło Warszawy.

Znakomicie spisał się duet Monika Guentzel i Olga Szynwelska, które zdobyły vice mistrzostwo Polski duetów jazz dance 12-15 lat, przepisy są nieubłagane i dziewczyny musiały startować ze starszymi, ponieważ Olga kończy w październiku 12 lat, a jednak zdobyły podium i będą znowu reprezentować razem Polskę i to w innej kategorii tańca, jako najmłodszy duet jazzowy w juniorach.

Piątek i sobota w solo należały do 10 letniej Moniki Guentzel, która zachwyciła sędziów i zdobyła vice mistrza Polski w solo jazz do 11 lat, na 49 tancerek,
i mistrza Polski solo modern do 11 lat, na 19 tancerek z najlepszych polskich zespołów i klubów tańca.

Udany debiut na mistrzostwach mają za sobą Natalia Rudnik i Patrycja Połomska które w duetach juniorów również zakwalifikowały się do finału, do finału solo modern do 11 lat dostała się także Agnieszka Żychska.

Tancerki będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Jazz i Modern w Niemczech, Mistrzostwach Europy Modern w Serbii i Mistrzostwach Europy w Jazzie w Polsce, podczas Światowego Tygodnia Tańca.