Chojniczanka przegrała sparing z Olimpią Elbląg

WuPe
Tomasz Wasilewski nie będzie grał w Chojniczance
Tomasz Wasilewski nie będzie grał w Chojniczance W. Piepiorka
Piąta drużyna „wschodniej" drugiej ligi okazała się lepsza od piątej drużyny z grupy „zachodniej". W sobotnim sparingu w Elblągu miejscowa Olimpia pokonała Chojniczankę Chojnice 3:1.

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że był to, jak dotąd, najsłabszy występ chojniczan w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną.

Gospodarze prowadzili już od 9 minuty po golu Lubomira Lubenova, jednak nacieszyli się prowadzeniem tylko dwie minuty, bo Sławomir Ziemak doprowadził do remisu, wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym jednego z defensorów OIimpii. Pozostałe bramki padły w drugiej połowie - autorami obu trafień byli elblążanie. Chojniczanka w końcówce zdobyła jeszcze prawidłowego gola po strzale głową Szymona Gibczyńskiego, ale z tylko sobie wiadomych powodów sędzia go nie uznał.

Zmiany w terminarzu sparingów Chojniczanki

20 minut w bramce Chojniczanki zagrał testowany 19-letni bramkarz Tomasz Wasilewski z Młodego Zagłębia Lubin. Wyjechał do domu, bo klub z Chojnic nie zdecydował się go zatrudnić.

Olimpia Elbląg - Chojniczanka Chojnice 3:1 (1:1)

Bramki: Lubomir Lubenov (9), Mykola Dremiluk (66), Łukasz Pietroń (75) - Sławomir Ziemak (11-k).

Chojniczanka: Krzysztof Baran (70. Tomasz Wasilewski) – Artur Andruszczak, Robert Sierant (76. Bartosz Kaśnikowski), Grzegorz Jakosz (76. Damian Trzebiński), Michał Mikołajczyk (60. Tomasz Lenart) – Paweł Noga (50. Marcin Trojanowski), Sławomir Ziemak, Aleksandar Atanacković (46. testowany pomocnik), Konrad Hajdamowicz – Marek Kowal (57. Szymon Gibczyński), Szymon Kaźmierowski (57. Jacek Magdziński).