Damianowi Rudnikowi z Chojniczanki zabrakło trzech sekund do medalu Mistrzostw Polski Młodzików

Wojciech Piepiorka
Damian Rudnik
Damian Rudnik Archiwum
Damian Rudnik z sekcji lekkoatletycznej Chojniczanki był bliski zdobycia medalu w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Toruniu, uznawanym za lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (zawodnicy z rocznika 1995/96). Rudnik zajął czwarte miejsce w biegu na 2000 m z czasem 5:57.10. Do medalu zabrakło mu trzech sekund.

– Damian miał słabszą dyspozycję dnia, bo w tygodniu przed mityngiem złapała go grypa – mówi Jarosław Wróblewski, trener Chojniczanki. – Przez cały bieg Damian utrzymywał się w czołówce, przez pewien moment nawet prowadził, ale w końcówce trzech zawodników mu odskoczyło i Damianowi zabrakło już sił.

Dominika Morek pobiła swój rekord życiowy w biegu na 300 m. W swoim biegu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce z czasem 42,15, a całą konkurencję zakończyła na dziesiątej pozycji. W biegu na 100 m z czasem 13,26 zajęła szóste miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i 16. w całym mityngu.

Dawid Misiorski również poprawił swoją „życiówkę" w biegu na 300 m i teraz wynosi ona 36,88. Wystarczyło to do zajęcia czwartego miejsca w serii eliminacyjnej i siódmego w całym memoriale. Do finału biegu na 100 m Misiorski awansował z szóstym czasem eliminacji (11,72), ale w finale pobiegł wolniej (11,85) i zajął ósme miejsce.