Emocje nie tylko piłkarskie

(WuPe)
Po raz trzeci z rzędu Red Devils La Bamba zostali Mistrzami Chojnic.
Przed finałową kolejką XV edycji Chojnickiej Ligi Halowej jedno nie ulegało wątpliwości - emocje sięgną zenitu. Ten scenariusz się sprawdził, ale mecz o mistrzostwo pomiędzy Therapeutiką AutoEko, a Red Devils "La Bamba" ...

Przed finałową kolejką XV edycji Chojnickiej Ligi Halowej jedno nie ulegało wątpliwości - emocje sięgną zenitu. Ten scenariusz się sprawdził, ale mecz o mistrzostwo pomiędzy Therapeutiką AutoEko, a Red Devils "La Bamba" pozostanie w pamięci kibiców nie tylko ze względu na dramaturgię i walory czysto piłkarskie, ale także ze względu na przepychanki, brutalną grę i niehonorowe zachowanie niektórych zawodników.

Był czwartek 19 stycznia, godzina 21.40. Rozpoczynał się właśnie mecz Therapeutica AutoEko - Red Devils "La Bamba", który miał przesądzić o tytule mistrzowskim. Przed meczem dwa punkty przewagi w tabeli mieli "lekarze", więc Red Devils do wygrania ligi było potrzebne zwycięstwo, każdy inny wynik dawał pierwszy w historii tytuł Therapeutice. W meczu tych drużyn w fazie zasadniczej padł remis 2:2 i był bardzo zacięty, ale tym razem zanosiło na jeszcze większe emocje. Pierwsze minuty spotkanie nie mogły zachwycić - rywale "badali się", gra była ostrożna. Wszystko zmieniło się, gdy bramkę na 1:0 dla faworyzowanej Therapeutiki (w jej składzie było czterech zawodowców z Holidayu Skiba Chojnice) strzelił najmłodszy na parkiecie Mateusz Rudnik. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło, a w przerwie "Czerwone Diabły" musiały zmienić taktykę i zaatakować. Tak się też stało.

W 26. min Karol Lewandowski pokonał z rzutu wolnego zasłoniętego Michała Kartuszyńskiego i zrobiło się 1:1. Ten wynik nadal nie zadowalał Red Devils i obrońcy tytułu atakowali z coraz większym impetem. Efekt przyszedł w 31. min, kiedy to kapitan Marcin Synoradzki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W tym momencie zaatakować musiała Therapeutica. Starania ?lekarzy? znalazły efekt na 4 min przed końcową syreną, kiedy to Artura Gajewskiego pokonał Andrzej Borowski. W tym momencie emocje sięgnęły zenitu. W hali widowiskowo-sportowej Parku Wodnego zgromadziło się pół tysiąca widzów i chyba nikt nie był obojętny na wydarzenia na parkiecie. Publiczność podzieliła się mniej więcej w połowie na zwolenników Therapeutiki i Red Devils. Na minutę przed końcem oba zespoły miały po 5 fauli na koncie, a każdy następny oznaczałby przedłużony rzut karny.

W tym momencie sędziowie Sergiusz Baran i Sławomir Mierkiewicz odgwizdali faul na zawodniku RD i zaczęła się pierwsza część farsy tego wieczoru. Piłkarze Therapeutiki ruszyli na sędziów z wyzwiskami i doszło do przepychanek. Najdziwniejsze, że prym w obrażaniu arbitrów wiedli zawodnicy grający w futsal zawodowo w pierwszoligowym Holidayu. Gdy sytuację udało się uspokoić, piłkę na 10 metrze ustawił Karol Lewandowski i pewnie pokonał Jacka Burglina. W tym momencie mistrzem były "Czerwone Diabły", ale Tharepeutica nie odpuszczała. W jednej z akcji w polu karnym upadł Andrzej Borowski i domagał się odgwizdania karnego, ale arbitrzy nie dopatrzyli się faulu na nim. Wściekły Artur Chrzonowski brutalnie faulował Adriana Szopińskiego i sędzia podyktował kolejny przedłużony rzut karny dla Red Devils i powtórzyła się sytuacja sprzed kilkunastu sekund. Słowa, które z ust działaczy i piłkarzy Therapeutiki padały pod adresem sędziów i rywali nie nadają się do cytowania. Po uspokojeniu sytuacji ponownie naprzeciw Burglina stanął Lewandowski i tym razem trafił w słupek. Na zegarze zostało 17 sekund i z ostatnią kontrą z własnej połowy wychodził "Borówa" i w swoim stylu upadł w starciu z Adrianem Szopińskim. Stojący obok sędzia Sergiusz Baran odgwizdał faul i Therapeutica miała szansę w ostatniej chwili wydrzeć zwycięstwo z rąk Red Devils. Tym razem piłkarze RD ruszyli na sędziów z pretensjami, omal nie doszło do rękoczynów. Po kilku minutach udało się wznowić grę. Wydawało się, że do piłki podejdzie "Chrzonik", ale odpowiedzialność na swoje barki wziął sam Borowski i to on podjął się wykonywania PRzK. Wziął długi rozpęd i... strzelił wprost w interweniującego Gajewskiego i chwilę potem zawyła ostatnia syrena w sezonie 2005/06. Mistrzem Chojnic po raz czwarty w swojej dziesięcioletniej historii oraz po raz trzeci z rzędu została ekipa Red Devils La Bamba.

Dwa puchary dla Red Devils

Niesmak po meczu pogłębił się podczas ceremonii dekoracji drużyn. Kapitan Therapeutiki, Jacek Burglin po odbiorze pucharu za 2 miejsce położył go obok kapitana drużyny Red Devils, Marcina Synoradzkiego mówiąc, że to im należy się ten puchar. Na osłodę "lekarzom" pozostały nagrody indywidualne. Zawodnikom z ich zespołu przyznano nagrody dla najlepszego golkipera, zawodnika i strzelca sezonu 2005/06.