Futsal: Red Devils pokonali outsaidera ze Szczecina

WuPe
Patryk Buława. FOT. WOJCIECH PIEPIORKA
Chojniccy futsalowcy z Red Devils pokonali na wyjeździe 5:2 Polonię Szczecin w pierwszej kolejce rundy rewanżowej drugiej ligi futsalu. To spotkanie było reklamowane jako pojedynek Goliata (Red Devils to wicelider) z ...

Chojniccy futsalowcy z Red Devils pokonali na wyjeździe 5:2 Polonię Szczecin w pierwszej kolejce rundy rewanżowej drugiej ligi futsalu.

To spotkanie było reklamowane jako pojedynek Goliata (Red Devils to wicelider) z Dawidem (Polonia zajmuje ostatnie miejsce i ma 0 pkt.). Początek spotkania potwierdzał te zapowiedzi. Podopieczni Tomasza Aftańskiego prowadzili już po 37 sekundach po golu Tomasza Bronera. Po trzech minutach było już 2:0 dla Red Devils. Tym razem trafienie zaliczył Adam Żołądź.

Polonia zdobyła kontaktową bramkę cztery minuty później, ale pięć minut przed przerwą i osiem minut po zmianie stron dwie akcje Artura Chrzonowskiego i Mariusza Kaźmierczaka zakończyły się golami tego drugiego i było już 4:1. Polonię stać było jeszcze na jedną bramkę, a na półtorej minuty przed końcową syreną swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Żołądź.

Po meczu chojniczanie narzekali, że ciężko grało im się z drużyną, która niemal przez całe spotkanie broniła się pod własną bramką, licząc na kontry. Przyznali jednak, że skuteczność tego dnia nie była ich najlepszą stroną.

Po dwunastu kolejkach sezonu Red Devils nadal są na drugim miejscu w tabeli, bo swój mecz wygrało też TPH Polkowice i obie drużyny mają po 31 punktów.