Futsal. Remis 2:2 w meczu Red Devils Chojnice z mistrzem Polski, Akademią FC Pniewy

Wojciech Piepiorka
Jacek Burglin odbiera puchar za awans Red Devils do Ekstraklasy PLF
Jacek Burglin odbiera puchar za awans Red Devils do Ekstraklasy PLF Wojciech Piepiorka
Akademia FC to aktualny mistrz Polski, a kilka dni przed meczem w Chojnicach awansowała też do najlepszej szesnastki UEFA Futsal Cup. Chojniczanie z Red Devils nie przestraszyli się jednak silnego rywala i urwali mu punkty w meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu.

Już po kilkudziesięciu sekundach "Czerwone Diabły" mogły prowadzić, ale mając przed so-bą pustą bramkę, w słupek trafił Jakub Mączkowski. Co nie udało się jemu, udało się Olegsovi Matvejevsowi. Do przerwy był jednak remis, bo w 18 min goście wyrównali, wykorzystując błąd w kryciu Red Devils.

W 23 minucie znów na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Matvejevs, ale niedługo potem atomowym strzałem wyrównał Bartłomiej Łeszyk. Oba zespoły miały później jeszcze po kilka okazji do zdobycia zwycięskiej bramki, ale żadnej się to nie udało (w ostatniej sekundzie trafił co prawda Matvejevs, ale wcześniej faulował). Akademia grała nawet ostatnie 2,5 minuty z wycofanym bramkarzem, ale na nic się zdał ten manewr.

- Cieszy to, że zdobyliśmy pierwszy punkt w sezonie, tym bardziej z tak mocnym rywalem, który jest po wielkim sukcesie polskiego futsalu - mówił po meczu Tomasz Aftański, trener Red Devils. - Akademia była w tym meczu częściej przy piłce, ale na pewno nie miała więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramek. Ten punkt wywalczyliśmy charakterem. Jesteśmy w trudnej sytuacji, chyba nie muszę przypominać dlaczego i staramy się odbudować zespół. Przypominam jednak, że w naszym pierwszym sezonie w Ekstraklasie też zremisowaliśmy na początku sezonu 2:2 z ówczesnym mistrzem Polski Novą Gliwice i potem pożegnaliśmy się z ligą. Tonujemy więc nastroje.

W niedzielę o godz. 18 w Chojnicach Red Devils zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała.

Red Devils Chojnice - Akademia FC Pniewy 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Olegs Matvejevs (2), 1:1 Jan Janovsky (18), 2:1 Matvejevs (23), 2:2 Bartłomiej Łeszyk (26).
Red Devils: Jacek Burglin (Daniel Kępa) - Marek Widzicki, Mariusz Kaźmierczak, Olegs Matvejevs, Jakub Mączkowski, Tomasz Broner, Artur Chrzonowski, Adam Żołądź, Łukasz Sobański, (Jakub Skiba, Mateusz Szynwelski).

Ekstraklasa PLF
3. kolejka:
Kupczyk Kraków - Jango Katowite 3:4; Auto Mark Boruta Zgierz - GKS Tychy 5:0; Rekord Bielsko-Biała - Wisła Krak-bet Kraków 3:8; Pogoń '04 Szczecin - Gwiazda Ruda Śl. 2:0; TPH Polkowice - Clearex Chorzów 6:9; Red Devils Chojnice - Akademia FC Pniewy 2:2.

1. AM Boruta Zgierz 3 9 15:1
2. Pogoń '04 Szczecin 3 7 7:6
3. Wisła Krakb. Kraków 2 6 11:5
4. Rekord Bielsko-Biała 3 6 15:12
5. Clearex Chorzów 3 6 15:12
6. Akademia FC Pniewy 3 4 11:8
7. Jango Katowice 3 4 9:9
8. TPH Polkowice 3 3 16:19