Rafał Rusiecki
Mecz GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 6.12.2020
Mecz GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 6.12.2020 Karina Trojok
II liga. Robert Ziętarski najpierw wypracował akcję, po której gola zdobył Szymon Skrzypczak, a potem sam pięknym uderzeniem zdobył bramkę na stadionie GKS-u Katowice. Chojniczanka wygrała w niedzielę 2:1 i sprawiła tym samym niespodziankę, przerywając serię siedmiu kolejnych zwycięstw "GieKSy". Ba, wygrała po raz pierwszy w Katowicach!

Niedzielny mecz GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice był hitem rozgrywek II ligi. Mierzyły się bowiem drużyny z czołowych miejsc tabeli. Nasz zespół miał kiepski bilans meczów "w delegacjach", bo wygrał wcześniej tylko jedno z siedmiu takich spotkań.

"Chojna" zaczęła odważnie na stadionie przy Bukowej i po kwadransie gry prowadziła za sprawą trafienia najskuteczniejszego strzelca, czyli Szymona Skrzypczaka. Korzystny dla pomorskiej drużyny wynik utrzymał się do przerwy, ale tuż po niej do remisu doprowadził obrońca GKS-u Grzegorz Janiszewski, który odnalazł się w dobrym miejscu po rzucie rożnym. Na szczęście odpowiedź była niemal natychmiastowa i po raz drugi tego dnia na prowadzeniu była Chojniczanka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robert Ziętarski.

Dzięki historycznemu zwycięstwu w Katowicach nad GKS-em Chojniczanka przesunęła się w tabeli II ligi na czwarte miejsce. Po 16 rozegranych spotkaniach ma na koncie 30 punktów.

GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Szymon Skrzypczak (15), 1:1 Grzegorz Janiszewski (49), 1:2 Robert Ziętarski (50)
GKS: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski (86 Szwedzik), Rogala - Kiebzak (63 Woźniak), Gałecki, Urynowicz (81 Stefanowicz), Kościelniak (63 Błąd), Sanocki (81 Pawłas) - Kozłowski
Chojniczanka: Sokół - Grobelny, Grolik, Klabník (64 Bartosiak), Wachowiak - Napołow (86 Czajkowski), Ziętarski, Kona, Mikołajczak (86 Emche), Klichowicz (76 Orlik) - Skrzypczak

W poniedziałek w Zurychu odbędzie się losowanie grup eliminacji mistrzostw świata