GTS - Borowiak 4:1 (2:0)

(WuPe)
Borowiak Czersk nadal nie może złapać wiatru w żagle. Podopieczni Zbigniewa Pliszki przegrali już trzeci mecz wiosną i spadli na siódme miejsce w tabeli.

Borowiak Czersk nadal nie może złapać wiatru w żagle. Podopieczni Zbigniewa Pliszki przegrali już trzeci mecz wiosną i spadli na siódme miejsce w tabeli. Porażka w Kolbudach boli tym bardziej, że czerszczanie prawie cały mecz grali z przewagą jednego zawodnika. Już w 2. minucie po faulu na Macieju Malinowskim zawodnik gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę. Po 8 minutach gry Robert Pruszak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie potrafił umieścić piłki w bramce, a ten wyczyn powtórzył 25 min później. Swoją okazję miał także Rafał Połom. Strzelali za to gracze GTS. W 14 min Maciej Malinowski podał niecelnie do Macieja Sikorskiego, piłkę przejął napastnik z Kolbud i strzelił na 1:0, a krótko przed przerwą, po rzucie rożnym obrońcy Borowiaka nie pokryli dokładnie rosłych piłkarzy gospodarzy i zrobiło się 2:0.
Po zmianie stron Borowiak zaatakował i już w 48 min Paweł Reszczyński wykorzystał dokładne podanie Połoma i strzelił bramkę kontaktową. Piłkarze z Czerska dążyli do wyrównania, ale ich starania znów zaprzepaścił błąd obrońcy. Tym razem bramkę „zawalił” Marcin Pruszak. W 80 min podłamanych graczy Borowiaka dobili gracze z Kolbud, którzy wykorzystując nieudaną pułapkę ofsajdową, strzelili na 4:1. Na domiar złego na 5 min przed końce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał strzelec bramki dla Borowiaka - Paweł Reszczyński.
- Zagraliśmy lepiej niż w poprzednim meczu, ale obrona nadal nie potrafi wystrzec się głupich błędów - mówił Zbigniew Pliszka.