Holiday Skiba - Inpuls Alpol 2:3 (0:1)

[email protected]
Markowi Widzickiemu (z lewej) nie udało się pokonać Zbigniewa Modrzika.
Bardzo zacięte i wyrównane spotkanie oglądali chojniccy kibice, którzy w niedzielę zdecydowali się zasiąść w hali Parku Wodnego. Holiday Skiba przegrał w ważnym meczu z Inpulsem Siemianowice Śląskie.

Od początku spotkania holidayowcy posiadali przewagę i to im udawało się dochodzić do dogodnych pozycji strzeleckich, jednak nijak przekładało się to na skuteczność. Podopieczni Stanisława Kwatkowskiego (była to pierwsza porażka pod jego wodzą) raz po raz marnowali okazje do pokonania bramkarza rywali. Najlepsze zaprzepaścili Marek Widzicki, Artur Chrzonowski, Mariusz Kaźmierczak i debiutant Sebastian Łoś. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowo, po jednej z kontr, Piotr Powroźik strzelił gola dla gości.

O początku drugiej połowy chojniczanie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Po strzałach Pawła Szarka i Szymona Maksyma zrobiło się 0:3 dla Inpulsu. Holiday zmuszony był "gonić" wynik, ale w bramce gości znakomicie spisywał się Zbigniew Modrzik. Goście w 30 min zaliczyli szósty faul, co w futsalu oznacza przedłużony rzut karny. Z 10 m nie pomylił się Artur Chrzonowski. Kilka minut później sędziowie odgwizdali kolejny faul gości. Wtedy a parkiecie zaczęły się kilkuminutowe przepychanki, a zawodnicy gości w proteście chcieli opuścić halę. Gdy emocje opadły goście zostali na parkiecie, Chrzonowski karnego zmarnował, a siemianowiczanie do końca meczu nie faulowali ani razu! Holiday w końcówce wycofał bramkarza, ale udało się tylko strzelić jednego gola i punkty pojechały na Śląsk. Pomimo porażki, Holiday nadal jest wiceliderem Polskiej I Ligi Halowej.

Holiday Skiba Chojnice - Inpuls Alpol Siemianowice Śl. 2:3 (0:1)
Bramki: Artur Chrzonowski (30), Sławomir Suchomski (38) - Piotr Powroźnik (20), Paweł Szarek (23), Szymon Maksym (24).
Holiday Skiba: Sobolewski - Cirkowski, Widzicki, Broner, Pięta - Chrzonowski, Kaźmierczak, Jasiński, Borowski - Łoś, Suchomski