Holiday Skiba - Marex Chorzów 5:2 (4:0)

Wojciech Piepiorka
Artur Chrzonowski (z prawej) dwa razy próbował swoich sił z przedłużonego rzutu karnego, ale tylko raz udało mu się pokonać chorzowskiego bramkarza.  Fot. Wojciech Piepiorka
Artur Chrzonowski (z prawej) dwa razy próbował swoich sił z przedłużonego rzutu karnego, ale tylko raz udało mu się pokonać chorzowskiego bramkarza. Fot. Wojciech Piepiorka
Trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Polskiej Ligi Halowej odnieśli piłkarze halowi Holidayu Chojnice. Jest to także czwarta wygrana w pięciu meczach, odkąd trenerem jest Stanisław Kwiatkowski.

Marex nie należy do czołowych zespołów PLH, więc zdecydowanym faworytem byli chojniczanie. Holidayowcy szybko zaczęli potwierdzać przedmeczowe przewidywania. W 3 min Marek Widzicki wyłożył piłkę Andrzejowi Borowskiemu, a ten pewnie umieścił ją w bramce gości. Minutę później "Borówa" wykończył niemal identyczną akcję i było 2:0. Tym razem podawał Mariusz Kaźmierczak, który w niedzielę obchodził urodziny. Holiday praktycznie nie schodził z połowy rywali. Do przerwy powinni prowadzić co najmniej 8:0, a skończyło się tak, że ich dorobek bramkowy był o połowę mniejszy. Bramkę na 3:0 w 8 min strzelił Marek Cirkowski, a tuż przed przerwą przedłużony rzut karny na bramkę zamienił Artur Chrzonowski.
Po przerwie chojniczanie zwolnili tempo i starali się skontrować rywali. Ci jednak zagrali "z zębem", czego efektem były bramki Potoka i Ćwieląga. Holiday przeważał cały czas, ale skuteczność nie była w niedzielę ich najsilniejszą stroną. Przełamali się dopiero w 33 min, kiedy to Wojciech Pięta wykorzystał rzut karny. Wcześniej przedłużonego karnego zmarnował "Chrzonik", a na 5 min przed końcem meczu także Pięta pomylił się z 10 m strzelając w poprzeczkę.

Po tej wygranej Holiday Skiba umocnił się na pozycji wicelidera.

Bramki: Andrzej Borowski (3, 4), Marek Cirkowski (8), Artur Chrzonowski (20-przk), Wojciech Pięta (33-k) - Jarosław Potok (27), Wojciech Ćwieląg (30)
Holiday Skiba: Sobolewski (Burglin) - Cirkowski, Widzicki, Broner, Pięta - Chrzonowski, Kaźmierczak, Jasiński, Borowski - Suchomski, Suchocki