Aleksander Knitter
W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 II ligi Chojniczanka Chojnice pokonała w piątek, 28 sierpnia na własnym boisku Pogoń Siedlce 4:2. Wynik i gra chojnickiego zespołu zadowoliły zziębniętych kibiców.

Chojniczanka – Pogoń Siedlce 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Szymon Skrzypczak (10), 2:0 Robert Ziętarski (17), 2:1 Bartosz Brodziński (31 rzut karny), 3:1 Serhij Napołow (40), 4:1 Mateusz Klichowicz (56), 4:2 Bartłomiej Olszewski (76)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Klabnik, Grolik (ż.k), Wachowiak, Ziętarski (ż.k, 61 Czajkowski), Kona, Napołow (79 Grobelny), Mikołajczak (70 Golański), Klichowicz (79 Pląskowski), Skrzypczak (79 Emche)

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Po pucharowej wygranej w piątkowy wieczór Chojniczanka zainaugurowała nowy sezon w II lidze. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie z Pogonią Siedlce i już nieco po kwadransie gry prowadzili 2:0 po golach Szymona Skrzypczaka i Roberta Ziętarskiego. Goście odpowiedzieli bramką z rzutu karnego Bartosza Brodzińskiego, ale wynik do przerwy ustalił Serhij Napołow. W drugiej połowie nadal Chojniczanka miała więcej z gry, a przewagę udowodniła jeszcze jedną bramką. Zdobył ją bardzo aktywny na boisku i asystujący przy dwóch wcześniejszych golach Mateusz Klichowicz. Wynik meczu ustalił strzałem z dystansu Bartłomiej Olszewski.

Zespół trenera Adama Noconia wygrał zasłużenie i teraz spokojnie może przygotowywać się do spotkania wyjazdowego z Olimpią Grudziądz. Mecz zaplanowano na sobotę, 5 września o godz. 16.30. Transmitować go będzie TVP Sport.