Kolejarz - Sokół Zblewo 5:1 (2:1)

(WuPe)
Paweł Radziewicz mimo niskiego wzrostu zdołał w 58. min pokonać bramkarza ze Zblewa. Fot. Wojciech Piepiorka
Różne chwyty stosuje się w szeregach Kolejarza, by poprawić grę będącej ostatnio w nie najlepszej formie chojnickiej drużyny. - Zmieniliśmy nawet piłkę - śmiał się przed meczem trener Kolejarza, Czesław Jarzembiński.

Różne chwyty stosuje się w szeregach Kolejarza, by poprawić grę będącej ostatnio w nie najlepszej formie chojnickiej drużyny.
- Zmieniliśmy nawet piłkę - śmiał się przed meczem trener Kolejarza, Czesław Jarzembiński. Jak się okazało nowa, pomarańczowa futbolówka okazała się szczęśliwa, bo aż 5 razy wpadała do bramki Sokoła.
Strzelanie rozpoczął w 22. min Tomasz Jażdżewski, pewnie wykorzystując karnego po faulu na Danielu Jażdżewskim. Zawodnicy z Chojnic nie cieszyli się długo z prowadzenie, bo już kilka minut później dali sobie wbić frajerskiego gola. Kiedy piłkarze ze Zblewa byli myślami w szatni, w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu akcja dwóch Tomaszów dała drugiego gola Kolejarzowi. Dośrodkowanie Tomka Fojuta pewnie wykończył jego imiennik o nazwisku Jażdżewski. Pięć minut wcześniej piłka po strzale z rzutu wolnego Tomasza Lemańczyka zatrzymała się na poprzeczce.

Po zmianie stron na boisku niepodzielnie panowali gospodarze. W 58. min autor dwóch wcześniejszych goli dla Kolejarza pokazał, że także on potrafi obsłużyć kolegów. Jego dokładną centrę na bramkę zamienił Paweł Rzdziewicz i było 3:1. Taki stan meczu, mimo wielu szans Kolejarza utrzymywał się aż do 87. min. Wtedy to w przeciągu dwóch minut dwie bramki strzelił Tomasz Lemańczyk i Kolejarz mógł się cieszyć z pewnie zdobytych trzech punktów.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?