Koronawirus na Pomorzu. SOR w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku już działa! Część personelu ma już informację o negatywnym wyniku testu

Redakcja

Wideo

Zobacz galerię (16 zdjęć)
Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku wznawia działalność. Od 6 dni był zamknięty z powodu kwarantanny, jakiej musieli się poddać pracownicy. Część osób ma już wyniki testu na koronawirusa. 17 marca okazało się, że jeden z pacjentów, u którego stwierdzono koronawirusa, przebywał w tym szpitalu. Przewieziono go do szpitala zakaźnego, a oddział poddano dezynfekcji.

23.03.2020

Koronawirus w Gdańsku. SOR w Szpitalu im. M. Kopernika wznawia przyjęcia!

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu im. M. Kopernika otwarty. Część personelu otrzymała już negatywny wyniki testów i oczekują obecnie na formalne zakończenie kwarantanny.

18.03.2020

Koronawirus na Pomorzu 18.03.2020

Aktualizacja godz. 14.30
- Na chwilę obecną nie potwierdziło nam się żadne kolejne zakażenie i przeniesienie infekcji - powiedział na konferencji prasowej, zorganizowanej przed szpitalem, Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu spółki Copernicus. - Natomiast 51 osób z oddziału chorób wewnętrznych i oddziału ratunkowego zawiesiliśmy w wykonywaniu czynności i skierowaliśmy do kwarantanny do momentu uzyskania potwierdzenie, że nie stwarzają zagrożenia.

Po wynikach testów, zostanie podjęta decyzja o przywróceniu personelu do dalszej pracy. Tym samym Oddział Ratunkowy i Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii pozostają objęty częściowym wyłączeniem.

Aktualizacja godz. 14.15
- Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - informuje Ministerstwo Zdrowia. Nie ma wśród nich zakażonych z Pomorza.

EPIDEMIA. RAPORT Z POMORZA MINUTA PO MINUCIE

Aktualizacja godz. 11
W środę nadal zupełnie wyłączony z użytku pozostaje Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala Copernicus przy ul. Nowe Ogrody w Gdańsku i to zarówno jego część przeznaczona dla pacjentów dorosłych, jak i dzieci. Podobnie wygląda sytuacja na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii tej placówki (budynek przy ul. Powstańców Warszawskich), gdzie kwarantannie poddawanych jest około 20 pacjentów i kilku pracowników.

Aktualizacja godz. 8
- Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w środę 18.03.2020. Nie ma wśród nich osób z Pomorza.

17.03.2020

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Marszałek chce zorganizować dwa dodatkowe laboratoria

Aktualizacja godz. 16.15

Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska z upoważnienia marszałka Mieczysława Struka we wtorek 17 marca wystąpiła do ministra zdrowia z deklaracją zorganizowania na terenie województwa pomorskiego dwóch dodatkowych laboratoriów, które będą wykonywały testy na koronawirusa.
Badania mogłyby być prowadzone w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.

Aktualnie na terenie województwa pomorskiego badania są wykonywane tylko w Laboratorium Diagnostyki Medycznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Laboratorium to obsługuje nie tylko województwo pomorskie, ale wspiera także sąsiednie regiony.

W obecnej sytuacji niezwłoczne zwiększenie liczby laboratoriów, które przeprowadzają badania na obecność koronawirusa, to absolutna konieczność.

Powstanie dodatkowych laboratoriów skróci czas oczekiwania na wyniki testów, a szpitale będą mogły przeprowadzać sprawnie diagnostykę. W tej chwili czas oczekiwania na wyniki testów sięga nawet 50 godzin, a liczba zakażonych osób rośnie.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Kwarantanna w części oddziałów szpitala Copernicus

Aktualizacja godz. 16.10

Co oznaczać może pojawienie się pacjenta z koronawirusem w szpitalu ogólnym?
- To oznacza, że dziś każdy pacjent jest potencjalnym nosicielem wirusa. - mówi Marek Prusakowski, ordynator oddziału obserwacyjnego w szpitalu zakaźnym w Gdańsku. - Jestem na urlopie, więc wiem tyle co z mediów, podających, że pacjent trafił na oddział niezwiązany z zakaźnością. Nikt nie mógł przypuszczać, że ma COVID-19. Dobrze, że lekarz zadecydował, by mu zrobić badanie w tym kierunku, bo przecież pacjenci szpitali nie są rutynowo badani. Trzeba przyjąć, że takie sytuacje będą jeszcze zdarzały. Trzeba dziś zakładać, że każdy człowiek mijający nas na ulicy jest nosicielem wirusa. Uważam, że prędzej czy później wszyscy ludzie będą mieli kontakt z tym wirusem. Nieznaczna część będzie miała powikłania, nieznaczna część umrze. Spotkamy się z nim jednak wszyscy, bo inaczej nie nabędziemy na niego odporności. Tak jest w każdej innej infekcji wirusowej. Kontakt z grypą mieliśmy wszyscy, dlatego część populacji już nie choruje na kolejne rzuty grypy.

Aktualizacja godz. 13

Część oddziałów szpitala Copernicus (Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz część Oddziału Ratunkowego) została we wtorek 17 marca poddana kwarantannie. Zamknięcie oddziałów spowodowane jest wykryciem koronawirusa u jednego z pacjentów.

- W związku ze stwierdzeniem zachorowania na koronawirusa u pacjenta oddziału interny Szpitala im. Kopernika w Gdańsku, oddział ten został objęty kwarantanną - mówi Katarzyna Brożek, rzeczniczka spółki Copernicus.

Oddział mieści się w budynku przy ul. Powstańców Warszawskich w Gdańsku.

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

- Pacjent Copernicusa to jedna z osób, którą dziś rano wymieniono w raporcie Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego - informuje rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. - Do szpitala Copernicus zgłosił się z przyczyn nie związanych z objawami infekcji COVID-19. O podejrzeniu choroby zdecydował wynik badania obrazowego. Dlatego pobrano próbki w kierunku wykrycia koronawirusa i przesłano do Sanepidu. Badanie potwierdziło, że pacjent jest zarażony koronawirusem, wobec czego został dziś przewieziony do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Natomiast miejsca w których przebywał w szpitalu Copernicus (w tym również pacjenci i personel) zostały poddane kwarantannie.

- Część oddziałów Szpitala Copernicus została dzisiaj poddana kwarantannie - dodaje Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. - To zamknięcie wynikało z potwierdzenie wykrycia koronawirusa u jednego z pacjentów. Pacjent ten trafił do szpitala kilka dni temu z innego powodu. Nie był podejrzany o bycie nosicielem, nie przejawiał też objawów infekcji wirusem. Natomiast o wykonaniu tych badań przesądził wynik badań obrazowych. W związku z tym przeprowadzono test na obecność wirusa, który po dwóch dobach przyszedł dodatni. Oznacza to konieczność przeprowadzenia analizy, w jakich miejscach ten pacjent przebywał, z kim się kontaktował i przeprowadzenie procedury w ramach kwarantanny.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Wśród zakażonych córka mieszkanki Pszczółek

Aktualizacja godz. 12.20
Jak się nieoficjalnie dowiedzielismy wśród nowych zakażonych osób na Pomorzu jest także córka mieszkanki Pszczółek, u której w sobotę wykryto zakażenie koronawirusem.

Młoda kobieta jest instruktorką fitness w w RokitkiPark w Tczewie. Klub został zamknięty w minioną niedzielę.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Zamknięty Szpital im. Kopernika

Aktualizacja godz. 11.45
Szpital im. Kopernika w Gdańsku został dziś częściowo zamknięty. Obecnie władze szpitala wspólnie z inspektorami sanepidu próbują przeprowadzić wewnątrz szpitala śledztwo epidemiologiczne.

- Trwa postępowanie, które ma maksymalnie zabezpieczyć pacjentów - mówi Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. - Czekamy obecnie na pełną informację ze szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że młody mężczyzna zakażony koronawirusem trafił z innymi dolegliwościami do szpitala. Zakażenie wykryto u niego przypadkiem. Lekarze przy okazji innych badań uznali, że trzeba mu jednak zrobić także badania w kierunku Covid-19. Próbki przesłano do laboratorium, a na wyniki czekano dwa dni. Wynika to z obecnej, bardzo trudnej sytuacji laboratorium, do którego - jak ustaliliśmy - wpływają nie tylko próbki z Pomorza, i jak wczoraj pisaliśmy - z Kujawsko-Pomorskiego, ale także z województwa mazowieckiego (ze względu na obciążenia laboratoriów warszawskich) i warmińsko-mazurskiego. To wpłynęło na wydłużenie kolejki.

Pacjent ze szpitala im. Kopernika został przewieziony do szpitala zakaźnego przy ul. Smoluchowskiego. Przebywa tam już jedna osoba, która kontaktowała się z jedną z zakażonych kobiet z Pszczółek. Jest to 78-letni mężczyzna.

- To starszy pacjent, będący w poważnym stanie - mówi Marcin Tymiński, z biura prasowego wojewody pomorskiego.

- Obecna sytuacja wskazuje, że w obecnej chwili w naszym województwie prawdopodobieństwo spotkania na ulicy osoby zakażonej koronawirusem jest znacznie większe - komentuje proszący o anonimowość lekarz. - Boimy się reakcji łańcuchowej. Lekarze wymieniają się pracą w różnych szpitalach, pacjenci też krążą między placówkami.

Potwierdzają to także wieści z innych placówek w Gdańsku. W szpitalu psychiatrycznym na Srebrzysku zamknięto dwa oddziały ze względu na podejrzenie koronawirusa. Nadal jednak działa izba przyjęć szpitala.

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Jeden z chorych z gm. Żukowo

Aktualizacja godz. 11.30
Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kartuzach, w powiecie kartuskim stwierdzono jeden dodatni wynik badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje starosta kartuski Bogdan Łapa pierwszy zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie kartuskim to ponad 70-letni mieszkaniec gminy Żukowo, który jest hospitalizowany od soboty.

- Jego rodzina jest teraz w kwarantannie. Szczegóły zakażenia oraz informacje, dotyczące osób, które mogły mieć z nim kontakt, jest w tej chwili w trakcie ustalenia przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach - mówi Bogdan Łapa.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT CHOREGO Z GMINY ŻUKOWO

Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Sześć nowych przypadków

Aktualizacja godz. 9.30
Potwierdzone wyniki testu na koronawirusa na Pomorzu dotyczą 5 osób młodych i jednej starszej. W sumie w województwie pomorskim jest obecnie 8 osób zakażonych koronawirusem.

Jeden z pacjentów, u którego stwierdzono koronawirusa, przebywający do tej pory w szpitalu Copernicus w Gdańsku, został przewieziony do szpitala zakaźnego przy ul. Smoluchowskiego.

Hospitalizowany jest 78-letni mężczyzna, znajdujący się w grupie podwyższonego ryzyka. Jego stan określany jest jako poważny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna zgłosił się na SOR w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku z objawami infekcji. Ze względu na ten fakt obecnie przeprowadzana jest dezynfekcja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz oddziału wewnętrznego szpitala. Przeprowadzane są także badania osób z personelu medycznego, które mogły zetknąć się z zakażonym pacjentem. Badaniu poddawani są m.in. wszyscy anestezjolodzy. Czekamy na oficjalny komunikat spółki Copernicus.

Pozostali nowi pacjenci ze stwierdzonym koronawirusem przebywają w kwarantannie domowej.

Jak dowiedział się Onet, wszystkie sześć osób, u których dzisiaj na Pomorzu wykryto koronawirusa, miały kontakt z dwoma kobietami, u których zdiagnozowano koronawirusa w sobotę. Chodzi o dwie kobiety, które kilka dni wcześniej wróciły z zagranicy.

Komunikat ws. zakażonych osób na Pomorzu przesłał już też Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

- W województwie pomorskim jest 6 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzanych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą pięciu osób młodych (w stanie dobrym) i jednej starszej (w stanie stabilnym). W sumie liczba osób zarażonych koronawirusem w województwie pomorskim wzrosła do 8 - informuje Urząd Wojewódzki.

Na razie nie wiadomo, z jakich regionów Pomorza pochodzą chorzy. Więcej informacji wkrótce.

Koronawirus na Pomorzu. Wyposażenie PCCZiG

W Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy znajduje się obecnie sześć stanowisk spełniających wymogi dotyczące

  • intensywnej terapii - informuje Pomorski Urząd Marszałkowski. - Każde z nich wyposażone jest m.in.
  • w wysokiej klasy respirator z możliwością monitorowania dodatkowych parametrów takich jak kapnografia czy saturacja;
  • łóżko intensywnej terapii medycznej z elektrycznym sterowaniem pozycji pacjenta;
  • instalację gazów medycznych (tlen, próżnia, powietrze);
  • wysokiej klasy kardiomonitor modułowy, który poza podstawowymi parametrami monitorowania parametrów życiowych pacjenta, posiada również możliwość monitorowania inwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi, rzutu minutowego, kapnografii;
  • wysokiej klasy pompy infuzyjne stosowane w intensywnej terapii oraz pozostały sprzęt wspomagający działalność personelu w procesie leczenia pacjenta wymagającego intensywnej terapii.

Stanowiska są też odseparowane od innych pomieszczeń w szpitalu, a dostęp do nich ma jedynie wyznaczony personel medyczny.

Te sześć stanowisk, to nie jedyne łóżka, którymi dysponuje gdański szpital na wypadek zgłoszeń osób zarażonych koronawirusem. Placówka może zapewnić pomoc dalszym 20 osobom na tym samym piętrze, na którym znajdują się łóżka przygotowane w standardzie zbliżonym do intensywnej terapii. Od soboty gotowych na przyjęcie pacjentów jest też 70 łóżek na ZOL Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

Oto opowieść o charyzmatycznych i słynnych lekarzach z Pomorza

Decyzją resortu zdrowia w każdym mieście wojewódzkim powstały jednoprofilowe szpitale zakaźne. W Gdańsku jeszcze w poniedziałek trwały prace restrukturyzacyjne w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej im. Kontradmirała Profesora Wiesława Łasińskiego w Gdańsku, który został wskazany przez wojewodę.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie znalazł się również na pomorskiej liście placówek, które w razie pojawienia się zachorowań na koronawirusa mają zostać przekształcone w zakaźne.

Koronawirus w Polsce 17.03.2020. 28 nowych przypadków

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 205. Pięć zmarło.

- Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego - informuje Ministerstwo Zdrowia. - Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Zmarła piąta osoba z koronawirusem to 57 -letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu.

Materiał oryginalny: Koronawirus na Pomorzu. SOR w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku już działa! Część personelu ma już informację o negatywnym wyniku testu - Dziennik Bałtycki

Komentarze 14

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 marca, 10:06, Gosc:

Sprowadzic wiecej polakow z zagranicy, na pewno sa zdrowi. [wulgaryzm] granice powinni zamknac i nikogo nie wpuszczac

17 marca, 10:37, Ja:

Czlowieku ciekawa jestem jak byś siedział za granicą i chciałbyś wrócić do Polski do rodziny ciekawe czy wtedy byś był taki mądry. Każdy kto wraca z za granicy jest poddany 14 dniowej kwaranttannie.

Głupoty piszesz w niedzielę wróciła "baba" z Niemiec i g.. no na dupie siedzi lata wszędzie jej pełno a do kraju wróciła nie z tęsknoty tylko na czarno pracowała i w razie W wolała do kraju przyjechać

A
Adam

Jak coś został mi ostatni karton płynów dezynfekujących, kilkanaście sztuk. Miały być dla ludzi do firmy, ale firma zamknięta na 2 tyg. Jak ktoś zainteresowany to piszcie na sprzetrtveuroagd@gmail.com - prześle info dokładne. Mam te które działają na 3 godziny a nie tylko w momencie pryśniecia. Jestem z Żukowa

G
Gość
17 marca, 10:21, KURIER:

JAKIE MIASTA PODAJCIE MIASTA!!!!!

LUDZIE JESTEM KURIEREM I TO W OSTATNIM MOMENCIE OD OSOBY KTÓRA MA KWARANTANNE DOWIADUJE SIE O TYM Z UST TEJ OSOBY DLACXZEGO MIESZKANIA TAKICH LUDZI NIE SA OZNACZONE PRZECIEZ TO BEDZIE EPIDEMIA JAK TAK DALEJ BEDZIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!!!!

Tczew i Pszczółki

G
Gość
17 marca, 10:21, KURIER:

JAKIE MIASTA PODAJCIE MIASTA!!!!!

LUDZIE JESTEM KURIEREM I TO W OSTATNIM MOMENCIE OD OSOBY KTÓRA MA KWARANTANNE DOWIADUJE SIE O TYM Z UST TEJ OSOBY DLACXZEGO MIESZKANIA TAKICH LUDZI NIE SA OZNACZONE PRZECIEZ TO BEDZIE EPIDEMIA JAK TAK DALEJ BEDZIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!!!!

17 marca, 10:25, Gość:

Bardzo trafne . Powinno być oznaczenie dla bezpieczeństwa. Nawet gdy sąsiad łamie zasady kwarantanny to mozna zasygnalizować. Teraz nic nie wiadomo .

17 marca, 13:32, Gość:

Moje interesujące sąsiadki za nic mają apel, żeby zostać w domu. Codziennie wspólne kawki, herbatki towarzystwo z innych bloków masakra jakaś. Strach na klatkę schodową wyjść.

Miasta to Tczew i Pszczółki

G
Gość
17 marca, 10:21, KURIER:

JAKIE MIASTA PODAJCIE MIASTA!!!!!

LUDZIE JESTEM KURIEREM I TO W OSTATNIM MOMENCIE OD OSOBY KTÓRA MA KWARANTANNE DOWIADUJE SIE O TYM Z UST TEJ OSOBY DLACXZEGO MIESZKANIA TAKICH LUDZI NIE SA OZNACZONE PRZECIEZ TO BEDZIE EPIDEMIA JAK TAK DALEJ BEDZIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!!!!

17 marca, 10:25, Gość:

Bardzo trafne . Powinno być oznaczenie dla bezpieczeństwa. Nawet gdy sąsiad łamie zasady kwarantanny to mozna zasygnalizować. Teraz nic nie wiadomo .

Moje interesujące sąsiadki za nic mają apel, żeby zostać w domu. Codziennie wspólne kawki, herbatki towarzystwo z innych bloków masakra jakaś. Strach na klatkę schodową wyjść.

G
Gość

Szanowni mieszkańcy Pomorza. Siedzimy w domach, modlimy się o siebie, dzieci, wnuków a inni proszę .... . Pacjent 0 karnawał Niemcy, inni narty Włochy, Austria, wczasy Hiszpania, objazdy Europa Południowa i dzisiaj my wszyscy płacimy wysoką cenę. Szkoda, że granice niby zamknięte a otwarte. Wszystko o 3 tygodnie za późno. Inne kraje będą już po a u nas ciągle będą przylatywać i przyjeżdżać kolejni i nie będzie końca. Niestety!!!

L
Lolek

2 przypadki w Sztutowie! Wczasowicze z Hiszpanii!

G
Gość
17 marca, 10:06, Gosc:

Sprowadzic wiecej polakow z zagranicy, na pewno sa zdrowi. [wulgaryzm] granice powinni zamknac i nikogo nie wpuszczac

17 marca, 11:03, Gość:

Prawda

Prawda ,niech tam siedza, mój pieprzniety sąsiad usłyszał o zagrożeniu szybko poleciał do pracy bo by to nie wypuścili szok ludzie tylko kasa kasa ,brak slow

G
Gość
17 marca, 10:06, Gosc:

Sprowadzic wiecej polakow z zagranicy, na pewno sa zdrowi. [wulgaryzm] granice powinni zamknac i nikogo nie wpuszczac

Prawda

J
Ja
17 marca, 10:06, Gosc:

Sprowadzic wiecej polakow z zagranicy, na pewno sa zdrowi. [wulgaryzm] granice powinni zamknac i nikogo nie wpuszczac

Czlowieku ciekawa jestem jak byś siedział za granicą i chciałbyś wrócić do Polski do rodziny ciekawe czy wtedy byś był taki mądry. Każdy kto wraca z za granicy jest poddany 14 dniowej kwaranttannie.

G
Gość
17 marca, 10:21, KURIER:

JAKIE MIASTA PODAJCIE MIASTA!!!!!

LUDZIE JESTEM KURIEREM I TO W OSTATNIM MOMENCIE OD OSOBY KTÓRA MA KWARANTANNE DOWIADUJE SIE O TYM Z UST TEJ OSOBY DLACXZEGO MIESZKANIA TAKICH LUDZI NIE SA OZNACZONE PRZECIEZ TO BEDZIE EPIDEMIA JAK TAK DALEJ BEDZIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!!!!

Bardzo trafne . Powinno być oznaczenie dla bezpieczeństwa. Nawet gdy sąsiad łamie zasady kwarantanny to mozna zasygnalizować. Teraz nic nie wiadomo .

G
Gość
17 marca, 10:06, Gosc:

Sprowadzic wiecej polakow z zagranicy, na pewno sa zdrowi. [wulgaryzm] granice powinni zamknac i nikogo nie wpuszczac

100/100

K
KURIER

JAKIE MIASTA PODAJCIE MIASTA!!!!!

LUDZIE JESTEM KURIEREM I TO W OSTATNIM MOMENCIE OD OSOBY KTÓRA MA KWARANTANNE DOWIADUJE SIE O TYM Z UST TEJ OSOBY DLACXZEGO MIESZKANIA TAKICH LUDZI NIE SA OZNACZONE PRZECIEZ TO BEDZIE EPIDEMIA JAK TAK DALEJ BEDZIE ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!!!!

G
Gosc

Sprowadzic wiecej polakow z zagranicy, na pewno sa zdrowi. [wulgaryzm] granice powinni zamknac i nikogo nie wpuszczac

Dodaj ogłoszenie