Mistrzostwa Salos. Awansowali tylko tenisiści

Wojciech Piepiorka
Piłkarze Salosu Chojnice, a właściwie Unia Klawkowo (jasne stroje), gładko pokonali Salos Bydgoszcz 4:0, ale awans im nie przysługiwał.
Powiat chojnicki był gospodarzem eliminacji Inspektorii Pilskiej do finałów ogólnopolskich sportowych igrzysk młodzieży salezjańskiej. Zawody mają zgromadziły niespełna 300 zawodników z Rumii, Gdańska, Słupska, ...

Powiat chojnicki był gospodarzem eliminacji Inspektorii Pilskiej do finałów ogólnopolskich sportowych igrzysk młodzieży salezjańskiej. Zawody mają zgromadziły niespełna 300 zawodników z Rumii, Gdańska, Słupska, Szczecina, Bydgoszczy i Chojnic.

Przed turniejem, jak się okazało słusznie, największe nadzieje wiązano z tenisistami stołowymi, którzy rywalizowali w Konarzynach. Kwalifikację do finału w Lublinie uzyskało dziesięciu pingpongistów Salosu Chojnice. Wśród dziewcząt są to Weronika Wałdoch w singlu oraz deble Agata Chmielewska/Romana Lenz, Weronika Wałdoch/Martyna Stanisławska i Ewelina Majer/Paulina Wójcik. Z chłopców awansowali Bartosz Wójcik i Paweł Podgórski w singlu oraz pary deblowe Mateusz Majer/Bartosz Wójcik i Paweł Podgórski/Błażej Stanisławski.
Piłkarze rywalizowali w Charzykowach. W kategorii C najlepsi okazał się Salos Chojnice (reprezentowany przez Unię/Gańcza Klawkowo), który pokonał 4:0 Salos Bydgoszcz. Jednak na finały w Lublinie awans wywalczyli tylko piłkarze kat. A i B, czyli kolejno Salos Słupsk i Salos Szczecin.
Koszykarze Salosu Chojnice przegrali 14:53 z Salosem Słupsk i 22:87 z Salosem Szczecin i zajęli ostatnie miejsce. W siatkówce chojniczanie przegrali 0:3 z Salosem Szczecin i to goście wywalczyli awans.
Zawody zakończyły się mszą św. w kościele p.w. św. Jadwigi, a zaraz po niej wręczono medale, puchary i dyplomy. Organizatorem było Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "Salos" w Chojnicach.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0