Nielba - Chojniczanka 5:3. Gospodarze wygrywają w 10!

Michał Piepiorka
Chojniczanka Chojnice przegrała w Wągrowcu z miejscową Nielbą. Śmiało można stwierdzić, że chojniczanie przegrali po frajersku. Zespół Nielby całą drugą połowę grał o jednego zawodnika mniej!

Mecz w Wągrowcu lepiej zaczęła Nielba. Już w 10. minucie gola strzelił Jakub Poznański. Chojniczanka dominowała, ale na gola kibice musieli czekać aż do 33. minuty. Wyrównującą bramkę strzelił Marcin Trojanowski. Nielba straciła gola, a w końcówce pierwszej połowy także zawodnika. Ignasiński dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko.

Wydawało się, że Chojniczanka grając w przewadze będzie strzelała gole i łatwo odniesie zwycięstwo. Po przerwie ku zaskoczeniu wszystkich to Nielba zaczęła zdobywać bramki. W ciągu trzech minut gospodarze dwukrotnie pokonali Michała Kołbę i wągrowiczanie prowadzili 3:1.

Nadzieję w serca kibiców wlał Grzegorz Jakosz, który dwukrotnie pokonał bramkarza Nielby w 78. I 79. minucie i doprowadził do wyrównania. Chojniczanka dalej atakowała, ale gole zdobywali zawodnicy z Wągrowca. Gospodarze w końcówce meczu wyprowadzili dwie skuteczne kontry i ośmieszyli drużynę z Chojnic. Nielba wygrała 5:3 i było to pierwsze zwycięstwo gospodarzy na swoim boisku.

Nielba Wągrowiec - Chojniczanka Chojnice 4:3 (1:1)
Bramki:
1:0 Jakub Poznański (10), 1:1 Marcin Trojanowski (33), 2:1 Łukasz Szczepaniak (47), 3:1 Jakub Poznański (50), 3:2 Grzegorz Jakosz (78), 3:3 Grzegorz Jakosz (79), 4:3 Krzysztof Wolkiewicz (90), 5:3 Łukasz Rojewski (90)
Nielba: Wosicki - Mikołajczak, Tomczak, Ignasiński, Poznański - Bednarek, Wolkiewicz, Bartkowiak, Gryszczyński - Wojciechowski (56 Mrozik), Szczepaniak (82 Rojewski)
Chojniczanka: Kołba - Mikołajczyk, Jakosz, Steinke, Marynowicz (51 Jurga) - Trojanowski, Parzy, Atanacković, Tarnowski (61 Posmyk) - Tatara (51 Kaźmierowski), Pieczara