Olegs Matvejevs podpisze kontrakt z Red Devils Chojnice

Wojciech Piepiorka
Nie ma mocnych na futsalowców Red Devils Chojnice. W piątym sparingu tego lata odnieśli piąte zwycięstwo. Chojniczanie pokonali w sobotę przed własną publicznością 6:0 Gattę Active Zduńska Wola, zespół pierwszoligowy, który jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu do Ekstraklasy Futsalu. Na razie dostali jednak lekcję od beniaminka Ekstraklasy z Chojnic.

Szczególnie pierwsza połowa była w wykonaniu chojniczan bardzo dobra. Zaaplikowali w niej rywalom pięć bramek, dokładając jedną po przerwie. Cieszy fakt, że "Czerwone Diabły" ani jednej nie dały sobie wbić. Trener rywali Wojciech Sopur wypowiadał się o Red Devils w samych superlatywach, bo wcześniej zespoły Ekstraklasy nie zrobiły na nim takiego wrażenia w meczach sparingowych (Gatta wygrała 3:2 z Hurtapem Łęczyca, zremisowała 5:5 z Rekordem Bielsko-Biała i przegrała tylko 3:4 mistrzem Polski, Akademią FC Pniewy).

Jedną z bramek (swoją czwartą w drugim sparingu) strzelił w sobotę dla Red Devils Olegs Matvejevs. Łotysz na pewno zostanie w chojnickim klubie. Sportowo prezentuje się bardzo dobrze, a testy medyczne również wypadły bez zarzutu.
- W tym tygodniu podpiszemy z nim roczny kontrakt - mówi Marcin Synoradzki, menedżer "Czerwonych Diabłów".

Poza Matvejevsem, po dwie bramki w meczu z Gattą strzelili Mateusz Szynwelski i Marek Widzicki, a jedną Adam Żołądź.

Przed ligą, chojniczanie rozegrają jeszcze jeden sparing - z Pogonią '04 w Szczecinie w najbliższą niedzielę o godz. 15.